Jak zwalczać cellulit i rozstępy? Pomocne będą bańki chińskie

Niniejszy artykuł pod tytułem Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Każda z nas wie co to cellulit i rozstępy, bo spotykamy się z nimi codziennie w lustrze. U nie których jest on bardziej rozwinięty, u nie których mniej…ale i tak chcemy się go pozbyć.

Moje rozstępy i mały cellulit zaczął się pojawiać w okresie dojrzewania, z powodu szybkiego przyrostu masy, więc od tamtego czasu, każde wyjście w krótkich spodenkach czy stroju kąpielowym napawał mnie wstydem. Mając już po dziurki w nosie złego samopoczucia, szukałam alternatywnych rozwiązań zabiegów laserowych. Trafiłam na artykuł o bańkach chińskich i ich fantastycznym wpływie na naszą skórę…zdecydowałam się na wizytę u masażystki, jednak koszt takiego masażu przerastał mój budżet, dlatego zakupiłam bańkę chińską z internetu. Jeśli Ty masz taki sam problem jak ja, przeczytaj czym są takie bańki chińskie, a na pewno będzie to dla Ciebie jak „uderzenie gromu z jasnego nieba”.

Czym jest bańka chińska?

To odmiana bańki próżniowej, która wysysa powietrze pod ciśnieniem. Najczęściej używane są gumowe bańki, oraz bańki szklane i bambusowe. Ich charakterystycznym wyglądem, dzięki któremu łatwo je rozpoznać to zaokrąglane brzegi i okrągły kształt. Bańki chińskie od stuleci grały dużą rolę w medycynie lecząc przeziębienie i grypę. W dzisiejszych czasach bańki stosuje się do zniwelowania cellulitu, rozstępów czy bólu kręgosłupa.

Kto nie może stosować masażu bańką chińską?

  • kobieta w ciąży
  • osoba mająca nowotwór
  • skóra z podrażnieniami
  • zapalenia skóry
  • żylaki
  • zapalenia stawów
  • w aktualnych stanach chorobowych
  • w przypadku przerwania ciągłości skóry (rany)
  • kobiety w czasie menstruacji
  • osoby z cerą naczyniową

Bańki chińskie w gabinecie masażu

Masażysta przed przystąpieniem do wykonania masażu, natłuszcza nam skórkę oliwą. W zestawie znajdują się 4 bańki różniej wielkości, będą one użyte w zależności od miejsca gdzie chcemy ten masaż mieć wykonany. Bańka jest aplikowana przed wcześniejszym wyciśnięciem z niej powietrza. Podciśnienie, które powstaję w bańce, powoduje zassanie się fałd skóry i tkanek leżących pod nią do wnętrza bańki. Następnie masażysta wykonuje długie i okrężne ruchy w kierunku węzłów chłonnych po naszej skórze. Nie trwają one dłużej niż 3 minuty. Działanie próżni powoduje pobudzenie krążenia, usuwa toksyny, a także uelastycznia skórę. Masaż bańką może trwać od 15 do 60 minut w zależności od wielkości partii na której będzie wykonywana czynność. Dla uzyskania oczekiwanych rezultatów, zabieg powinniśmy przynajmniej robić raz w tygodniu.

Bańki chińskie rozstępy i cellulit

Dzięki zassaniu bańką naszej skóry powoduję to intensywne przekrwienie oraz wyraźną poprawę stanu naszej skóry. Rozszerzenie naczyń krwionośnych i odpowiednie ukrwienie powoduje lepsze odżywanie się tkanek, co zapobiega powstawaniu cellulitu. Masaż bańką chińską działa niczym drenaż limfatyczny. Poprawia krążenie krwi, przyspiesza metabolizm i usuwa nadmiar toksycznych substancji. Dzięki temu możliwe jest przyspieszenie procesów spalania tkanki tłuszczowej i widoczna redukcja cellulitu. Komórki stają się znacznie lepiej odżywione, co jest efektem zwiększenia przepływu substancji odżywczych. Mniejsze stają się też obrzęki, dzięki poprawie krążenia i działania układu limfatycznego

Masaż bańką chińską efekty uboczne

Masaż bańkami chińskimi powoduje niewiele objawów niepożądanych. Najczęstsze skargi pacjentów dotyczą bólu, który może pojawić się w trakcie zabiegu oraz towarzyszące przy tym pojawianie się siniaków.

Bańki chińskie w ciąży- czy można stosować?

Masaż bańkami chińskim w ciąży jest stanowczo odradzaNy, ze względu na zwiększenie krążenia we krwi, a zatem może to spowodować wywołanie krwawienia. Taki rodzaj masażu zdecydowanie jest za silną czynnością dla organizmu noszącego nowe życie.

Bańki chińskie w domu

Na czystą, suchą skórę nakładamy olejek… ja nakładałam olejek ujędrniający, Ty możesz nałożyć jakąkolwiek inny, chodzi tutaj o poślizg dla bańki. Bańkę stawiamy na skórze, zasysając ją i wykonujemy ruchy od dołu do góry. W zależności od zapotrzebowań, ja ze względu na występujące rozstępy na pośladkach, masowałam sobie to miejsce 15-20 minut. Ogólnie taki zabieg powtarzałam co 3 dni przez kilka tygodni, aż do uzyskania efektów, które mnie zadowoliły. Zapytacie się pewnie czy odczuwałam ból? Na początku tak, i nie będę ukrywać pierwszy taki masaż chciałam jak najszybciej skończyć. Jednak po nabraniu lekkiej ręki i opanowania, z czasem przeistoczyło się to w moją normę.

Bańki chińskie efekty po ich zastosowaniu

Moje odczucia po zastosowaniu baniek są bardzo pozytywne. Skóra była ujędrniona, wyrównana, a największe efekty widziałam na rozstępach ale tych różowych…były one spłycone, a nie które nawet zniknęły. Cellulit jak był tak znikł 👍😍 a, latem ciesze się krótkimi spodenkami, sukienkami i spódniczkami.

Bańki chińskie na rozstępy i cellulit - stosowanie

Bańki chińskie na cellulit i rozstępy na zdjęciu.

Bańki chińskie cena produktu

Bańki chińskie zakupiłam na allegro za 20 złotych za zestaw. Możesz je także kupić w aptece, ale tu już cena będzie 2 razy wyższa. Od 60 do nawet 150 złotych zapłacisz za zabieg w salonie lub u fizjoterapeuty.

Masaż bańkami chińskimi to moja najlepsza metoda na zwalczanie cellulitu i rozstępów, a Wy co sądzicie o tej metodzie?