Tasiemki do podklejania powiek

Niniejszy artykuł pod tytułem Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Tasiemki do powiek to wynalazek, który już od dawna jest popularny i powszechnie używany przez Azjatów, których to budowa oka znacznie różni się od Europejczyków. Cierpią oni na kompleks braku załamania powieki i różnymi sposobami chcą sobie ten efekt zafundować. Podklejanie powiek jest u nich dość popularne i gama różnych produktów, w tym tasiemek, jest o wiele większa i bardziej różnorodna.

Tasiemki do powiek – dostępność

Tasiemki do powiek lub tak zwane tasiemki korygujące opadanie powieki, można dostać przez sklepy internetowe dystrybuujące azjatyckie kosmetyki i urodowe gadżety, przez allegro czy inne drogerie internetowe. Stacjonarnie z pewnością również można gdzieś je dostać, jednak osobiście jeszcze się z tym nie spotkałam.

Zazwyczaj sprzedawane są w arkuszach, które zawierają kilkanaście par takich tasiemek – ja kupiłam bloczek, który zawierał dokładnie 24 pary pasków. Akurat w sklepie, w którym zamawiałam, wysyłka była dopiero przy zamówieniu za minimum 10 zł, więc wzięłam trzy opakowania, gdyż nic innego nie wpadło mi w oko. Tasiemki są naprawdę niedrogie, co może również sugerować ich jakość, jednak mimo wszystko, chciałam przetestować ich skuteczność.

Czym tak naprawdę są tasiemki do powiek?

Tasiemki do podklejania powiek

Tasiemki do podklejania powiek.

Tasiemki do podklejania powiek to po prostu paski wykonane z plastiku w kształcie łuku. Ich głównym zadaniem jest optyczne pogłębienie załamania powieki, przez co samo oko wydaje się nieco większe i bardziej “otwarte”. Oprócz tego ten wynalazek świetnie sprawdzi się u osób, które mają opadającą powiekę. Sprawią one, że będzie ona nieco podniesiona, a oko nie będzie wyglądało już tak “smutno”.

Aplikacja tasiemek

Naklejenie tasiemek nie powinno być trudne, jednak… Przyznam się, że dobre wyważenie miejsca oraz równe ich przymocowanie wcale nie było takie proste i zajęło mi dość sporo czasu, aby wyczuć, gdzie będą one wyglądać najlepiej. Niestety, klej na tasiemkach nie jest zbyt mocny, co w sumie jest dość logiczne, jednak przez to nie ma mowy naklejeniu ich po raz drugi.

Po kilku próbach i kilku błędach udało mi się odpowiednio nanieść tasiemkę na powiekę i… Efekt nie był zachwycający. Faktycznie, załamanie powieki było nieco bardziej widocznej, jednak… Tasiemka, choć transparentna, również była mocno zauważalna.

Tasiemki do podklejania powiek

Sposób aplikowania tasiemek do powiek.

Moje przemyślenia i uwagi

Żeby nie było, spróbowałam kilka razy, podczas innych okazji oraz makijaży. Po tych kilku próbach udało mi się wyciągnąć parę wniosków:

Po pierwsze – tasiemki najlepiej przykleić na jasny, beżowy lub cielisty cień do powiek. Przy mocniejszych kolorach, gadżet będzie mocno widoczny. W przypadku braku bazy – tasiemka nie będzie się trzymać.

Po drugie – nie naklejaj tasiemki pod cień. Wtedy ani tasiemka, ani makijaż nie będą wyglądały estetycznie. Szkoda nerwów.

Po trzecie – jeśli masz wrażliwe oczy, to tasiemki po prostu mogą cię uwierać.

Po czwarte – jeśli masz już je na sobie, kontroluj czy żaden z rogów się nie odkleja. W trakcie dnia klej może puścić, a tasiemka lekko się odkleić. Wtedy wystarczy lekko docisnąć palcem i produkt powinien wrócić na swoje miejsce.

Tasiemki do podklejania powiek to całkiem ciekawy gadżet, jednak, jeśli nie mamy bardzo opadające powieki lub po prostu nasze zagłębienie jest całkiem widoczne, to absolutnie nie jest to produkt dla nas.

Jeśli lubisz testować nowe urodowe gadżety lub naprawdę masz opadającą powiekę, to taki wynalazek może być właśnie dla ciebie.