Jak założyć bloga na WordPressie?

Niniejszy artykuł pod tytułem Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Hej 😊 Myślałaś może o założeniu swojego bloga kosmetycznego bądź bloga o innej tematyce? Jeśli tak to właśnie ten wpis jest dla Ciebie! Znajdziesz tutaj najważniejsze wskazówki dotyczące założenia bloga oraz moją opinią na temat platformy WordPress, bo wenablog.pl zbudowana jest na tym systemie.

Mój pomysł na stworzenie swojego własnego bloga powstał dokładnie 2 lata temu. Tak ta strona ma już 2 lata i może pochwalić się całkiem fajną aktywnością liczoną w dziesiątkach tysięcy odwiedzających ją kobiet. Poniżej znajdziesz cenne wskazówki, do których ja sama się ustosunkowałam, a efektem jest blog, który widzisz.

Jak założyć bloga na WordPressie? O tym musisz pamiętać!

Jeśli chcesz, aby twój blog miał ręce i nogi, a także zaistniał wśród ogromnej liczby innych stron blogowych w wyszukiwarce Google, musisz koniecznie zastosować kilka moich rad. Proszę, abyś czytała wszystko ze zrozumieniem. 🧐

ZRÓB ROZEZNANIE

To pierwszy ważny krok w powstaniu twojego bloga. Musisz koniecznie poprzeglądać blogosferę w tematyce, która Cię interesuję. Spisz sobie informacje dotyczące działania strony, ale również tego, czego brakuje. Fajnie, jeśli w twoim pomyślę pojawi się coś nieschematycznego, bardziej innowacyjnego co przyciągnie czytelników, którzy zostaną z Tobą na długi czas.

WYGLĄD STRONY

Na ten aspekt składa się kilka ważnych spraw, które musisz dopracować, ponieważ ludzie „jedzą oczami”. Im coś bardziej estetyczne, czytelne i miłe dla oka tym ktoś chętniej do tego wraca.

  • Szata graficzna bloga -Radzę postawić na przejrzystość oraz dopasowane kolory, które nie przyćmią cennych treści. Kolorowe blogi nie są zbyt komfortowe dla czytelnika. Nie będzie mógł się on skupić na tym co go interesuje, poza tym jaskrawe kolory w dużej ilości zniechęcają do korzystania z bloga.
  • Zdjęcia -To podstawa każdego dobrego bloga. Rób zdjęcia wyraźne, dobrze oświetlone. Ja dość często korzystam ze swojego telefonu, później tylko obrabiam grafikę w programie graficznym. Pamiętaj, również o tym, aby zdjęcia były tematyczne, estetyczne i po prostu ładne. Czasami dodaje na swój blog wpis np. taki jak ten, który nie jest recenzją kosmetyków i nie mam pomysłu na ciekawe zdjęcie to można skorzystać z wielu stron internetowych, które proponują zdjęcia w super jakości. Najczęściej korzystam z Freepik.com.
  • Tekst – Tworząc treść na swoim blogu, musisz zwrócić uwagę na poprawność stylistyczną oraz językową. Ja zawsze czytam dwa razy to co napisałam i poprawiam źle sformułowane zdania. Używam też Ortograf.pl gdzie mogę szybko i sprawnie sprawdzić, czy w moim tekście nie ma błędów ortograficznych. Fajnie jest też gdzieś wpleść emotki, pogrubić ważną informację czy dodać koloru. Tekst wtedy nie będzie nudny i nie będzie zlewał się w jedną całość.

INTERAKCJA Z CZYTELNIKAMI

Samo pisanie i dodawanie wpisów nie spowoduje większego zainteresowania twoim blogiem. Ważne jest, abyś była w stałym kontakcie ze swoimi czytelnikami. Odpowiadaj regularnie na komentarze. Możesz również tworzyć rozdania albo konkursy.

RECENZJE I WPISY

Tworząc swój content opieraj się na szczerości. Jeśli twój blog ma charakter kosmetyczny to, zanim zrecenzujesz produkt po testuj go przynajmniej 2 tygodnie, aby twoja opinia była wartościowa i opierała się na prawdziwej relacji. Nie opisuj rzeczy, których nigdy nie miałaś w swoich dłoniach albo nie używałaś na sobie. Nie będzie to rzetelny wpis i możesz narazić się na krytykę ze strony osób czytających twój blog.

Recenzując produkt bądź go polecając bierzesz za to odpowiedzialność. Używając kosmetyk kilka razy nie masz pewności, że po dłuższym jego stosowaniu nie wystąpi alergia bądź inne nieprzyjemne reakcje. Po takiej nieszczerej opinii możesz stracić wiele czytelniczek.
Pamiętaj, aby twoja recenzja czy cokolwiek innego nie było napisane w kilku słowach. Wpis powinien zawierać przynajmniej 2500 słów. Moje wpisy zazwyczaj mają od 5000 słów w górę. Dlaczego? Ponieważ szeroki i dogłębny opis da poczucie osobie czytającej, że jesteś zaangażowana i po prostu zależy Ci na dostarczeniu jak największej ilości informacji.
„Polecam ten żel do mycia twarzy. Dobrze oczyszcza, nie wysusza i ma przyjemny zapach. Jestem zadowolona i na pewno kupie go ponownie. „
TO JEST PRZYKŁAD JAK NIERECENZOWAĆ!⛔️ 

Firma, która pomoże Ci stworzyć idealnego bloga

Stworzenie dobrze wyglądającej strony internetowej, która będzie estetyczna i funkcjonalna to nie lada wyzwanie. W moim przypadku też tak było. Chociaż wiedziałam jak chce, żeby blog wyglądał to zupełnie nie wiedziałam co dalej. Oczywiście swój blog możesz stworzyć sama, ale jeśli masz budżet możesz skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która robi to na co dzień. Wystarczy podać tylko twój zamysł co do wyglądu całego bloga i gotowe! Polecam Ci także ten poradnik, z którego dowiesz się jak możesz zarabiać na swoim blogu WordPress: https://siriuspro.pl/jak-zarabiac-na-blogu-wordpress

Jak podobał Ci się wpis? Czy wszystkie informacje, która podałam warte są uwagi? A może o czymś zapomniałam? Podziel się swoją opinią w komentarzu. 😊