Gencjana, czyli fiolet gencjanowy na włosy

Niniejszy artykuł pod tytułem Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Cześć, dzisiaj poruszę temat włosów blond. Każda z nas pragnie mieć chłodny odcień tego koloru, ale niestety często otrzymujemy żółte bądź pomarańczowe włosy. Włosy poddawane zabiegowi rozjaśniania niszczą się, a uzyskanie chłodnego blondu również wpływa na ich złą kondycją. Zobacz jak działa fiolet gencjanowy.

O gencjanie wspominałam już w tym wpisie Jak zneutralizować żółty i rudy odcień włosów po rozjaśnianiu/dekoloryzacji? W ten piękny niedzielny wieczór opiszę fiolet gencjanowy dogłębnie, aby każda z Was wiedziała jak on działa i jak trzeba go stosować.

Gencjana – trochę teorii

Fiolet gencjanowy to substancja o charakterze roztworu wodnego, który działa osuszająco antyseptycznie. Stosowany bardzo często przy ospie wietrznej u dzieci. Ponad to ma właściwości bakteriobójcze i odkaża rany skórne. Jego koszt to około 2-6 złotych do kupienia w każdej aptece.
Gencjana, czyli fiolet gencjanowy na włosy

Fioletowe włosy – Ochłodź swój blond

Farbowanie włosów gencjaną to nic trudnego. Taki roztwór można dodać do szamponu, odżywki, płukanki czy nawet maski. Moim zdaniem nie jest warto inwestować duże pieniądze w drogie produkty, bo czasem nie dają one żadnych efektów. Piękny blond można uzyskać już za małe pieniądze, a przy okazji nie zostaną one jeszcze bardziej zniszczone. Jeśli nigdy wcześniej nie miałaś do czynienia z takim produktem to najlepiej jeśli ochładzanie swoich włosów zaczniesz od roztworu 1%. W przypadku bardzo jasnych włosów produkt o stężeniu 2% będzie za mocny i efektem mogą być fioletowe włosy ( chyba, że to efekt zamierzony).

WAŻNE! Pamiętaj, aby kupić roztwór WODNY. W aptece jest również produkt zawierający etanol, a on przesuszy włosy. A jak wiadomo powrót włosów do dobrej kondycji jest dość trudnym sposobem.

Dawkowanie fioletu gencjanowego zależy tylko od włosów jakie posiadasz. Im bardziej porowate i jaśniejsze tym roztworu powinno być mniej, jeśli jednak są one grubsze i ciemniejsze tym go więcej. Co ciekawe gencjanę można użyć nie tylko do włosów blond, ale również do brązowych czy czarnych.  Radzę najpierw sprawdzić swoją miksturę na jednym pasemku włosa, wtedy będzie wiadomo czy roztworu dodać więcej, a może jednak zdecydowanie mniej. Porywanie się od razu na całą głowę może okazać się uzyskaniem srebrzystych refleksów, fioletowych bądź zielonych.

Ja na swoje włosy zdecydowałam się użyć fioletu gencjanowego w masce, którą stosowałam co 3 tygodnie, jeśli widziałam ciepłe tony. Gencjana w sama w sobie może wysuszać, więc pomysł z odżywką czy maską jest na pewno lepszy niż używanie jej jako płukanki. O czym muszę wspomnieć? Tak już wiem to cholernie brudzi! Z kafelek czy umywalki zejdzie, ale tkanina już raczej będzie się nadawać do kosza. Jeśli gencjana pobrudziła skórę, warto jak najszybciej umyć ubrudzoną powierzchnie płynem do naczyń i czymś tłustym.