Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić

Niniejszy artykuł pod tytułem Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Podkład z Revlonu, a konkretnie Revlon Colorstay, narobił sporego szumu w blogosferze. Ja także postanowiłam go wypróbować. Jakie wrażenie na mnie zrobił Revlon z pompką? Czym się różni podkład od fluidu? Sprawdźcie!

Czym się różni podkład od fluidu?

Zanim poznacie moją opinię na temat podkładu Revlon Colorstay, warto przypomnieć sobie, czym się różni podkład od fluidu. Oba kosmetyki mają za zadanie wyrównać koloryt skóry i ukryć niedoskonałości, jednak słów podkład i fluid nie należy używać zamiennie. Fluid należy do grupy podkładów, jest to pojęcie węższe i oznacza lekki nawilżający kryjący podkład, najczęściej w formie płynnej. Natomiast podkład to pojęcie szersze i oznacza ono różnego rodzaju podkłady – te w formie gęstych kremów i te w postaci sypkiego pudru. Skoro już wiemy, czym się różni podkład od fluidu, możemy przyjrzeć się bliżej bohaterowi dzisiejszego wpisu. A jest nim podkład z Revlonu – Revlon Colorstay Softflex 24Hrs.

Revlon Colorstay Softflex 24Hrs, czyli CS nowa wersja

CS nowa wersja to druga edycja kultowego podkładu Revlon Colorstay. Od starej wersji podkład różni się między innymi obecnością praktycznej pompki, a także odświeżoną szatą graficzną opakowania. Nieco odmienne są także odcienie Colorstay oraz wydajność. Nowy podkład Colorstay jest gęsty i żeby go użyć, należy wcześniej wstrząsnąć buteleczką. Gęstość w połączeniu z pompką do Revlon Colorstay sprawia, że nie nabieramy za dużo tego kosmetyku. Dzięki temu Revlon z pompką jest bardzo wydajny i starcza na dłużej. Niestety pompka do Revlon Colorstay nie pasuje do starych opakowań podkładów Revlon, ale to akurat było do przewidzenia. A co ze składem tego kosmetyku?

Revlon Colorstay Softflex 24Hrs to nowa formuła podkładu Revlon Colorstay. Jego nazwa nawiązuje do wyjątkowej formuły SoftFlexTM, opatentowanej przez markę Revlon. Podkład Revlon Colorstay zawiera bowiem kompleks udoskonalonych polimerów, dzięki którym utrzymuje się on na skórze dłużej niż zwykłe podkłady (stąd też nazwa Revlon Colorstay 24Hrs).

W Revlon Colorstay 24Hrs znajdziemy wysokiej jakości ekstrakty roślinne oraz proteiny jedwabiu. Podkład z Revlonu zawiera także wiele witamin oraz filtry słoneczne SPF 6. Dzięki temu Revlon Colorstay  24Hrs:

 • nadaje skórze naturalny i nieskazitelny wygląd,
 • nie ściera się,
 • bardzo dobrze się rozprowadza,
 • zapewnia komfort przez cały dzień,
 • wygładza skórę.

Czy to wszystko, o czym mówi producent to prawda? W dzisiejszym wpisie poznacie opinie na temat Revlon Colorstay 320 True Beige oraz Revlon 180 Sand Beige. Najpierw jednak sprawdźmy, jakie kolory i odcienie Revlon Colorstay są dostępne na rynku, a także, dla jakiej cery jest dedykowany ten kultowy podkład.

Revlon Colorstay – cera tłusta i mieszana czy cera normalna / sucha

Revlon Colorstay to kosmetyk, który występuje w dwóch postaciach:

 • combination / oil skin – to podkład Revlon Colorstay dedykowany cerze tłustej lub mieszanej,
 • normal / dry skin – to podkład Revlon Colorstay dedykowany cerze normalnej lub suchej.

Niezależnie od tego, czy chcemy zakupić Revlon Colorstay dla cery mieszanej i tłustej, czy Revlon Softflex do cery normalnej / suchej, odcienie podkładu Revlon Colorstay są dla obu tych form kosmetyku analogiczne.

Revlon Colorstay – kolory, odcienie

Revlon Colorstay to kolory dedykowane różnym rodzajom karnacji, z których w Polsce najbardziej popularne są średnio jasne odcienie podkładu Revlon Colorstay, takie jak np. 180 Sand Beige. Pozostałe kolory Revlon to:

 • Revlon – podkład ColorStay 150 Buff
 • Revlon – podkład ColorStay 330 Natural Tan
 • Revlon – podkład ColorStay 180 Sand Beige
 • Revlon – podkład ColorStay 340 Early Tan
 • Revlon – podkład ColorStay 320 True Beige
 • Revlon – podkład ColorStay 110 Ivory
 • Revlon – podkład ColorStay 220 Natural Beige
 • Revlon – podkład ColorStay 240 Medium Beige
 • Revlon – podkład ColorStay 250 Fresh Beige

Mi było dane wypróbować Revlon True Beige 320 oraz Revlon Colorstay nr 180, ale o tym nieco więcej poniżej. Najpierw warto dowiedzieć się, gdzie kupić podkład Revlon Colorstay oraz ile kosztuje ten kosmetyk!

Revlon Colorstay – gdzie kupić ten podkład?

Zamarzył Ci się Revlon Colorstay? Gdzie kupić ten podkład w rozsądnej cenie? Najlepszym miejscem będą internetowe drogerie, ale dopiero wtedy, gdy już wybrałaś sobie ulubiony kolor i jesteś pewna, że podkład dobrze się sprawdzi na Twojej skórze. Spośród nich polecam w szczególności Minti, a także EZebra. Revlon podkład zakupisz także w Douglasie oraz w niektórych aptekach (np. Super Pharm). Ile kosztuje Revlon podkład? Cena wcale nie jest taka zła!

Revlon podkład – cena

Normalna cena, jeśli chodzi o podkład z Revlonu to około 33 – 34 złote. Aktualnie jest on jednak na promocji – na ezebra możecie go dostać już za niecałe 20 złotych! Podobnie na MINTI, Revlon podkład możecie kupić w cenie wynoszącej 22,90 złotych, a na LadyMakeUp widziałam ten kosmetyk za 18 złotych. Do tej ceny należy oczywiście doliczyć koszty związane z wysyłką. Jeśli więc jesteście pewne, że Colorstay Revlona to kosmetyk dla Was, nie ma co zwlekać z zakupem – trzeba korzystać z poświątecznych wyprzedaży! Najwyżej nie traficie z kolorem i podarujecie podkład siostrze lub koleżance.

Podkłady Revlon – opinie Internautów

Co zadecydowało o tym, że postanowiłam testować podkłady Revlon? Opinie Internautów! Na MINTI możemy przeczytać, że podkład trzyma się na twarzy cały dzień i bardzo dobrze kryje. Inne komentarze internautek chwalą naturalny wygląd podkładu oraz praktyczną pompkę. A co ja sądzę o Revlon Colorstay 320 True Beige i Revlon 180 Sand Beige? Sprawdźcie!

Revlon Colorstay 320 True Beige – moja recenzja

O Revlon Colorstay 320 True Beige możemy przeczytać, że to kosmetyk uwielbiany przez miliony kobiet na całym świecie. Revlon True Beige 320 utrzymuje się na twarzy nawet do 24 godzin i zapewnia perfekcyjne krycie. Czy rzeczywiście tak jest? Postanowiłam wypróbować Colorstay with Softflex na własnej skórze i niestety nie mogę aż tak wychwalać tego podkładu. Krycie jest średnie i moim zdaniem Revlon 320 True Beige wymaga, by po nałożeniu podkładu nałożyć jeszcze korektor.

Niestety CS nowa wersja mnie zawiodła także z tego powodu, że jest ciemniejsza od starej wersji podkładu i dość brzydko podkreśla suche miejsca na skórze. Co więcej, True Beige nie jest wcale taki trwały, jak zapewnia producent. U mnie po nałożeniu Revlon Colorstay 320 True Beige brudził niektóre ubrania i ścierał się, w związku z czym makijaż wymagał utrwalania.

Zalety tego kosmetyku to to, że nie zatyka on porów, a opakowanie jest bardzo wygodne. Warty uwagi jest z pewnością także skład Revlon Colorstay 320 True Beige, w tym drogocenne witaminy, dzięki którym skóra jest pielęgnowana cały czas. A co sądzę o Revlon 180 Sand Beige?

Revlon 180 Sand Beige – moja opinia

Revlon 180 Sand Beige wypadł w mojej ocenie nieco lepiej niż Revlon Colorstay 320 True Beige. Nie tylko ze względu na jaśniejszy i bardziej uniwersalny kolor, ale i także łatwość w nakładaniu oraz dobre krycie. Podkład jest lekki i dobrze się rozprowadza, nie pozostawia także brudnych ubrań.

Odniosłam wrażenie, że Revlon 180 Sand Beige podkreśla suche miejsca, jednak nie w aż takim stopniu jak drugi podkład z Revlona, który miałam przyjemność testować. Dużym plusem jest kolor, który nie jest ani zbyt ciemny, ani zbyt jasny i dobrze współgra z moją karnacją, a także fakt, iż podkład ten nie zatyka w żaden sposób porów skóry.

O Revlon 180 Sand Beige i innych podkładach Revlon Colorstay  24Hrs można przeczytać, że posiadają one składniki rozpraszające światło, które optycznie wygładzają skórę, a także filtry słoneczne SPF 15. Jak najbardziej się z tym zgodzę. Po nałożeniu podkładu moja skóra wyglądała bardzo naturalnie, nie zauważyłam też na niej podrażnień ani przesuszeń po wystawieniu twarzy na słońce.

W nowych wersjach kultowego podkładu Revlon Colorstay znalazła się pompka do Revlon Colorstay. I całe szczęście! Pompka do Revlon Colorstay to spore ułatwienie w aplikacji kosmetyku. Dzięki niej można wycisnąć całą zawartość kosmetyku z buteleczki.

A Wy co sądzicie o tych dwóch podkładach?

Skoro już wiecie, co sądzę o podkładach z Revlonu, na koniec jeszcze mała porada związana z dobieraniem koloru podkładu do karnacji. Tradycyjnie zachęcam do sprawdzenia innych wpisów poświęconych podkładom, np. posta o pudrze kryjącym Dermacol: https://wenablog.pl/dermacol-make-up-cover-podklad-recenzja lub wpisu o podkładzie Rimmel Wake Me Up: https://wenablog.pl/podklad-do-twarzy-rimmel-wake-me-up-moja-recenzja.

Revlon Colorstay – jaki kolor wybrać?

Podkład Revlon występuje w wielu różnych kolorach (150 Buff, 330 Natural Tan, 180 Sand Beige, 340 Early Tan, 320 True Beige, 110 Ivory, 220 Natural Beige, 240 Medium Beige oraz 250 Fresh Beige). Który z nich wybrać, by wyglądać dobrze? Najlepszy sposób na wypróbowanie różnych odcieni podkładu Revlon Colorstay to udanie się osobiście do drogerii i wypróbowanie go na własnej skórze. Dobrze jest też pożyczyć co nieco od dobrej znajomej lub, jeśli jest taka szansa, dorwać się do próbki podkładu. W wyborze koloru Revlon Colorstay może się okazać pomocny tzw. test żółtej i różowej kartki. Jak go wykonać?

Revlon Color Stay – kolory wybierzesz za pomocą testu żółtej i różowej kartki

Aby wybrać odpowiedni kolor podkładu Revlon Color Stay, przygotuj żółtą  i różową kartkę. Następnie przyłóż każdą z nich (po kolei) do twarzy. Test należy wykonać w świetle dziennym. Jeśli Twoja twarz lepiej wygląda przy żółtej kartce, oznacza to, że powinnaś wybierać odcienie podkładów w ciepłych kolorach, takich jak brzoskwinia czy żółć. Jeśli natomiast Twoja twarz lepiej wygląda w towarzystwie różowej kartki, korzystniejsze będą podkłady w kolorach zimnych – beżowe, brązowe i różowe. Zawsze lepiej wybierać jaśniejsze podkłady niż ciemniejsze. Jeśli dany odcień podkładu Ci wybitnie nie pasuje, możesz także pomieszać ze sobą dwa różne kolory.