
Prąd elektryczne w walce o piękną i młodą skórę
Skóra naczyniowa jest jednym z najczęściej występujących rodzajów skóry u kobiet w wieku około menopauzalnym, ale dotyka również młode kobiety między 20 a 35 rokiem życia.
Kiedyś uważano, że rumieniec na twarzy to oznaka zdrowego stanu zdrowia, dzisiaj wiemy, że to cera naczynkowa i jest to sygnał, że z naszą skórą dzieje się coś złego. Jednak nie ma co wpadać w panikę, gdy któregoś pięknego ranka zobaczymy jedno czy dwa naczynka. Cerę taką możemy szybko rozpoznać po tzw. „Motylku” – zaczerwienienie okolic nosa i policzków, które właśnie daje taki kształt, a skóra jest tak cienka i delikatna, że widać przez nią, każde naczynko krwionośne. Takiej skórze towarzyszy, również uczucie swędzenia, ściągnięcia, pieczenia i wrażliwości na kosmetyki. Jeśli twoja skóra daje Ci te wszystkie sygnały to wiedz, że jest to już choroba i należy szczególnie delikatnie zadbać o pielęgnacje.
Do pojawienia się rumienia łatwiej dochodzi, gdy :
Idealny podkład dla cery naczynkowej powinien być płyny, bo taką konsystencje lepiej się aplikuje i rozciera w skórę twarzy. Podkład taki musi być również, dobrze kryjący, aby zakryć czerwone miejsca. Jak również, jego trwałość powinna być nienaganna, bo nie chcemy w ciągu dnia wyglądać jak czerwona latarnia. Polecę Wam kilka podkładów, które moim zdaniem nadają się na taką cerę.
Podkład marki Bourjois 123 Perfect
Fluid dla skóry naczynkowej Iwostin Correctin Capillin SPF
Fluid korygujący Vichy Fluid Dermablend 16h
Trądzik różowaty jest przewlekłą dolegliwością ograniczoną do skóry twarzy i rozwijającą się na podłożu zaburzeń naczyniowych i łojotoku. Choroba ta znacznie częściej występuje u kobiet, jednak cięższe postacie pojawiają się u płci męskiej. Największe nasilenie trądziku różowatego przypada na 40.-60. rok życia.
Jak rozpoznać trądzik różowaty? Zobacz jak choroba ta wygląda na zdjęciach:
Niestety, nie jest to dobra wiadomość dla chorych, ale niestety nie da się całkowicie wyleczyć trądziku różowatego. Wykorzystując dobrze dobrane środki miejscowe, leki doustne, zabiegi chirurgiczne lub laserowe, można w pewnym stopniu ograniczyć rozwój choroby i chronić się przed pojawianiem się kolejnych zmian na skórze. U pacjentów z trądzikiem różowatym niewskazane są zabiegi złuszczające z użyciem kwasów owocowych, kwasu trójchlorooctowego czy salicylowego, ponieważ utrwalają rumień. Podobnie z zabiegami rozgrzewającymi. Przeciwwskazane są również wszelkie formy pielęgnacji skóry, które polegają na tarciu lub uciskaniu zmian chorobowych.
Cytryna to naturalna bomba witaminowa. Jest źródłem beta-karotenu, witamin z grupy B, witaminy E, C i minerałów. Cytryna pomaga na pryszcze, zaskórniki i wągry. Łagodzi trądzik. Osusza zmiany, odtłuszcza i zmniejsza wykwity. Odżywia zmęczoną i poszarzałą skórę. Tonik z cytryny rozjaśnia cerę i usuwa drobne przebarwienia. Ujędrnia i odżywia skórę. Zawarte w cytrynie przeciwutleniacze spowalniają procesy starzenia. Witamina C wpływa na produkcję kolagenu, który jest odpowiedzialny za elastyczność skóry. Tonik z cytryny działa antyseptycznie i antybakteryjnie. Poza skutecznością i wydajnością, tonik z cytryny jest niedrogi i łatwy do samodzielnego przygotowania.
Przepis na tonik:
Do przegotowanej wody lub mineralnej (oczywiście niegazowanej…powiedzmy jednak szklanka wody) wrzucasz plasterek cytryny bądź wyciskasz cytrynę (metoda dowolna) i tak zostawiasz na godzinę, aby cytryna z wodą dobrze się połączyły. Taką powstała miksturą możesz przemywać twarz rano i wieczorem.