Prąd elektryczne w walce o piękną i młodą skórę
Mezoterapia mikroigłowa w domu to bardzo ciekawe zagadnienie, ale zdecydowanie temat nie spodoba się osobom, które… boją się igieł. Sprawdź, co sądzę na temat rolek do masażu twarzy. Pod lupę bierzemy dzisiaj derma roller MT do mezoterapii mikroigłowej!
Mezoterapia to zabieg medyczny, który polega na dostarczeniu do skóry właściwej substancji leczniczych. Jest on często stosowany w dermatologii i medycynie estetycznej. To, na czym my skupimy się dziś, to mezoterapia rollerem, a konkretnie mezoterapia mikroigłowa w domu. Na czym polega taki zabieg kosmetyczny?
Mezoterapia mikroigłowa w domu to zabieg kosmetyczny, który ma na celu przywrócić skórze witalność oraz naturalny, promienny wygląd. Można go stosować zarówno na twarzy, jak i na skórze innych części ciała. Mezoterapia mikroigłowa w domu jest zalecana dla osób, których cera jest zmęczona. Może być stosowany także u osób, które mają rozstępy lub cellulit.
Roller do mezoterapii igłowej, inaczej nazywany też dermarollerem, dermo rollerem, rollerem na twarz lub mezorollerem to urządzenie, które jest stosowane w gabinetach medycyny estetyczne i salonach urody. Można z niego skorzystać także w domu. Po co stosować derma roller? Urządzenie to ma wspomóc w walce z różnymi skórnymi niedoskonałościami.
Masaż rollerem może pomóc uporać się z:
Co ciekawe, ta niepozorna rolka do twarzy może pomóc także z problemem polegającym na łysieniu, ponieważ pobudza ona wzrost włosów na głowie. Masaż rollerem jest dość łatwy do wykonania i nie powinien sprawić trudności nawet osobom, które stosują mezoterapię igłową po raz pierwszy. Jak używać MT Rollera i innych derma rollerów?
Jak używać derma roller? Domowy zabieg dzieli się na kilka etapów. Najpierw należy przygotować rollera i zdezynfekować urządzenie. Następnie należy przygotować skórę do zabiegu mezoterapii rollerem. Należy ją dokładnie oczyścić poprzez demakijaż, a następnie osuszyć. Następnie konieczna jest jeszcze dezynfekcja oraz nałożenie serum. Dopiero wtedy nasza skóra będzie gotowa do zabiegu.
Jak wygląda mezoterapia mikroigłowa w domu? Pierwszy krok to mikronakłuwanie rollerem – przejeżdżamy derma rollerem kilka razy w jednym miejscu, najpierw pionowo, później poziomo, a na koniec – po skosie. W ten sposób nasze ciało jest nakłuwane przez igły rollera. W zasadzie to nawet powiedziałabym, że są to bardziej mikronakłucia niż nakłucia. Kolejny krok to nałożenie na twarz kremu lub serum. Gdy zakończyliśmy rolowanie, możemy wyczyścić urządzenie. Po użyciu także należy je zdezynfekować.
Jak często powtarzać masaż rollerem? W warunkach domowych zalecane jest wykonywanie takiego zabiegu co 2 tygodnie. Po kilku zabiegach należy wymienić igły / główkę rollera. Z ważnych rzeczy, nie należy bezpośrednio po zabiegu stosować peelingów oraz narażać skóry na wysokie temperatury (np. w saunie).
Derma Roller – efekty mogą Cię zaskoczyć! Używanie rollera do twarzy wpływa bowiem korzystnie na:
W dodatku urządzenie pomaga spłycić zmarszczki, zmniejszyć widoczność porów, a także… zwiększyć przyswajalność składników zawartych w kosmetykach.
Domowe rollery do twarzy możecie kupić już za około 60 – 100 złotych. W tej cenie często dostaniecie cały zestaw, czyli derma roller + wymienne końcówki + serum do skóry. Derma Roller możecie kupić w Yasumi, Vanity lub na Venus Beauty. Możecie go także upolować na AliExpress lub w serwisie aukcyjnym allegro, jednak, z uwagi na bezpieczeństwo, raczej unikałabym kupowania podejrzanie tanich rollerów do twarzy. W porównaniu z ceną zabiegu mezoterapii igłowej (około 300 złotych za jedną sesję) cena około 100 złotych za urządzenie jest bardzo korzystna! Jeśli nie boicie się samodzielnego wykonywania zabiegu, lepiej zainwestować we własne urządzenie i korzystać z niego w domu.
Jeśli chodzi o rollery do twarzy, bardzo dobrymi opiniami cieszy się opisywany przeze mnie MT Roller. Dlatego też zdecydowałam się wypróbować ten model. Derma roller MT kupicie już za około 40 – 45 złotych. Jeśli chodzi o opinie na temat tego dermarollera, w internecie przeczytacie, że jest on wysokiej jakości, daje zauważalne efekty po pierwszym użyciu i jest bardzo łatwy w obsłudze.
Wady, o których wspominają internautki w opiniach o MT rollerze to szybkie zużywanie się igieł i konieczność częstej wymiany rollera, a także podrażnienia po zastosowaniu. A co ja sądzę o tym urządzeniu?
Pierwsza rzecz, na którą warto zwrócić uwagę to to, że pozytywne efekty można zauważyć już po pierwszym użyciu derma rollera. U mnie dało się od razu wyczuć ujędrnienie, w związku z czym roller do mezoterapii igłowej jak najbardziej wypełnił swoje zadanie. Niestety w moim przypadku, poza pozytywnymi efektami, wystąpiły także te mniej pozytywne.
Czytałam, że używanie derma rollera może spowodować zaczerwienienia i podrażnienia. Skóra może się zacząć łuszczyć, a w przypadku, gdy zaniedbaliśmy etap odkażania urządzenia, można się nabawić zakażenia. Jeśli mamy zbyt cienką skórę, może nawet pojawić się krew. Na szczęście w moim przypadku doszło jedynie do wystąpienia pierwszego wymienionego skutku ubocznego, czyli zaczerwień. Czułam także lekkie pieczenie, ale to zupełnie normalne.
Pewnie zastanawiacie się, o co chodzi z nazwami / typami derma roller 0,5 mm, mikro roller, dermaroller 0,25 mm. Otóż modele te posiadają igły o różnej długości. Derma roller 0,5 mm posiada igiełki o długości 0,05 mm, a dermaroller 0,25 o długości 0,25 mm. Inne, większe dermo rollery mogą mieć o długości od 1 do nawet 4 mm. Jakie to ma znaczenie?
Obecnie na rynku jest bardzo dużo dermarollerów i wcale nie są one aż tak drogie. Jak wybrać derma roller? Przede wszystkim sugerowałabym się jakością urządzenia oraz grubością i długością igieł.
Grubość igły w derma rollerze zależy od tego, gdzie chcemy go użyć. Jeśli chodzi o skórę twarzy, jest ona o wiele cieńsza niż w przypadku skóry ciała. Dlatego też do twarzy stosuje się maksymalnie derma roller 0,5 mm. Natomiast na ciało można stosować derma rollery z większymi igłami, np. 1 mm.
Mezoterapia igłowa i roller nie są niestety dla wszystkich. Pomijając osoby, które boją się igiełek i nakłuwania ciała, roller nie powinien być stosowany przez:
A Wy co sądzicie o tym urządzeniu? Miałyście okazję je wypróbować? Zachęcam do komentowania oraz, jeśli ten wpis się Wam spodobał, sprawdźcie także post o serum rewitalizującym do skóry z serii BioliQ.