Dermokosmetyki – czym są i kiedy się na nie zdecydować?

Niniejszy artykuł pod tytułem Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dermokosmetyki to preparaty kosmetyczne bogate w aktywne biologicznie substancje, które mają pomóc w pielęgnacji skóry obciążonej różnymi problemami dermatologicznymi bez względu na ich przyczynę. Wysokiej jakości dermokosmetyki dostępne są wyłącznie w aptekach.

Czym są dermokosmetyki?

Dermokosmetyki to produkty do pielęgnacji skóry mające właściwości lecznicze. Preparaty stosowane są w celu tonizowania pH skóry, a także jej oczyszczenia, nawilżenia i odbudowania naturalnej warstwy ochronnej.

Preparaty dermokosmetyczne powstały przy współpracy kosmetologów, dermatologów i chemików, z myślą o pielęgnacji cery wrażliwej i skłonnej do podrażnień, choć z powodzeniem mogą z nich korzystać wszyscy. Preparaty takie pozbawione są wszelkich syntetycznych środków zapachowych, barwiących, konserwujących czy spieniających i zagęszczających. Zwykle są także bezbarwne lub w mlecznym odcieniu. Szeroki wybór dermokosmetyków oferuje marka Cetaphil.

Dzięki dermokosmetykom można osiągnąć zaskakujące efekty terapeutyczne. Zapobiegają one również różnym chorobom o charakterze dermatologicznym i uzupełniają ich specjalistyczne leczenie farmakologiczne. Bogate w biologiczne substancje czynne takie jak witaminy, antyoksydanty, oleje roślinne czy lipidy, dermokosmetyki modyfikują procesy fizjologiczne zachodzące zarówno w wierzchnich, jak i głębokich warstwach skóry, hamując przy okazji przyczyny bądź objawy rozwijających się skórnych reakcji alergicznych na różnorodne alergeny. Odpowiednio dobrany zestaw kremów, emulsji czy żelów pozbawiony drażniących emolientów nie tylko nawilża skórę, ale też wzmacnia mechanizmy obronne naskórka w przebiegu trądziku, odpowiedzi atopowych czy różnych stanów zapalnych.

Dla kogo przeznaczone są dermokosmetyki?

Głównym zadaniem dermokosmetyków jest pielęgnacja skóry z problemami dermatologicznymi. To rozwiązanie polecane szczególnie osobom z cerą wrażliwą, skłonną do podrażnień i reakcji alergicznych. Produkty dermokosmetyczne chętnie wybierane są przez kobiety w ciąży, które w okresie prenatalnym unikają niektórych składników chemicznych, a dodatkowo pragną złagodzić nieprzyjemne objawy ciążowe jak świąd skóry czy rozstępy.

Dermokosmetyki poleca się także dzieciom w wieku szkolnym oraz młodszym, nawet niemowlętom od pierwszych dni życia. Odpowiednia receptura tych preparatów ułatwia pielęgnację ciemieniuchy, a także przywraca równowagę lipidową naskórka w przebiegu odpieluszkowego zapalenia skóry i przy dokuczliwych objawach z tym związanych, jak zaczerwienienie i nadwrażliwość na dotyk.