Garnier płyn micelarny 3w1 – analiza składu, cena i recenzja

Niniejszy artykuł pod tytułem Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dzisiaj na tapetę pójdą dwa najbardziej kultowe produkty z drogerii czyli Garnier płyn micelarny 3w1 dla skór wrażliwych oraz Garnier micelarny 3w1 dla skór tłustych i z niedoskonałościami. Skupie się bardziej na dokładnej analizie składu. Sprawdzimy co tak dokładnie kryje się w tych kosmetykach, bo tak na prawdę sama nie wiem czego używałam. W tam tym momencie nie sprawdzałam składów kosmetyków. A to bardzo ważne! Etykieta oraz jego opis nie zawsze idzie w parze z produktem znajdującym się w środku.

Płyn micelarny Garnier – analiza składu wersji dla skór wrażliwych

Jest to jeden z produktów lini Garnier 3w1 jeśli chodzi o płyny micelarne, który najczęściej ląduje w koszyku wielu kobiet. Producent dedykuje ten kosmetyk osobom z wrażliwą skórą i zapewnia, że jest to produkt ze składnikami naturalnymi. Czy jest tak na pewno?

 1. Aqua
 2. Hexylon Gliycol – szkodliwy składnik o działaniu drażniącym na błony śluzowe, oczy i skórę. Działa toksycznie na układ oddechowy, układ pokarmowy i układ nerwowy. Pochodzenie ropopochodne.
 3. Glycerin – stosowana w kosmetykach do utrzymywania wilgoci w produktach. Bezpieczna dla organizmu.
 4. Disodium Cocoamphodiacetate – substancja myjąca, która nie podrażnia skórę. Neutralizuje działanie mocnych detergentów takich jak SLS.
 5. Disodium EDTA – Funkcja stabilizatora. Składnik niebezpieczny bo wiąże metale ciężkie, których nie powinno być w żadnym kosmetyku.
 6. Poloxamer 184 – substancja myjąca, bezpieczna.
 7. Polyaminopropyl Biguanide – dopuszczalne jego stężenie w kosmetykach to 0,3%. Jednak lepiej unikać tego składnika w produktach ze względu na jego toksyczność.

→ Na czerwono zaznaczyłam składniki, które mogą podrażniać skórę i źle na nią wpływać.  Zielony kolor mają składniki bezpieczne dla skóry i zdrowia.

Plusem tego płynu micelarnego na pewno jest krótki skład. Jednak ze względu na posiadanie w swoim składzie Disodium EDTA, Hexylene Glycol oraz Polyaminopropyl Biguanide nie jest to naturalny produkt jakim go przedstawia producent. Może podrażniać skórę zwłaszcza tą wrażliwą.

Garnier 3w1 – analiza składu płynu micelarnego dla skór tłustych, z niedoskonałościami

 1. Aqua
 2. Hexylene Glycol – Może drażnić skórę oraz błony śluzowe.
 3. Glycerin – Nawilża, łagodzi podrażnienia.
 4. Alcohol Denat. – Wysusza, odkaża, chłodzi, ma działanie przeciwzapalne, odtłuszcza. Przy stosowaniu na dłuższą metę może przesuszysz skórę, naruszyć warstwę lipidową. Nie odpowiedni dla skór wrażliwych, z zapełnienie atopowej skóry.
 5. Disodium Cocoamphodiacetate – delikatna substancja myjąca, która nie podrażnia skórę.
 6. Disodium EDTA – Może drażnić skórę oraz błony śluzowe.
 7. Poloxamer 184 – emulgator.
 8. Polyamidopropyl Biguanide (B166370/1) – konserwant stosowany w płynach do soczewek.

Płyn micelarny Garnier 3w1 dla skór tłustych ma w swoim składzie już na 4 miejscu alkohol, który może jak najbardziej przy dłuższym stosowaniu przesuszysz skórę i spowodować pojawienie się wyprysków bądź zwolnienie wysypu. Poza tym występują też te same składniki jak w poprzedniku, które też mogą powodować podrażnienia.

Garnier płyn micelarny – moje zdanie na ich temat

Obydwa produkty bardzo dobrze oczyszczają skórę twarzy z makijażu. Jednak przy wersji różowej płatek przy oczach musiałam trzymać znacznie dłużej. W obu przypadkach po kilku dniach stosowania moje oczy zostały podrażnione i po prostu szczypały. Dziwne! Przecież jeden z nich jest dedykowany dla skór wrażliwych, więc nie powinna zajść żadna reakcja. Gdybym miała wybrać jeden z nich wybrałabym na pewno płyn micelarny Garnier różowy ze względu na to, że nie posiada on w swoim składzie alkoholu. Przy produkcie dla skór tłustych jednak codzienne stosowanie wysuszyło moją cerę i pojawiło się więcej zaskórników oraz małych pryszczy. Płyny micelarne odstawiłam na rzecz olejków do demakijażu i jestem pewna na 100%, że już nigdy tego nie zmienię. 🙂Żadnych podrażnień, świetnie oczyszczona cera, a także nawilżona i promienna. No i składy takich produktów są w całkowicie naturalne. Oczywiście moja opinia na temat tych produktów odnosi się tylko do moich spostrzeżeń i tego czego ja unikam kupując kosmetyki. Jeśli jednak Tobie świetnie się sprawdza i uważasz, że skład jest do zniesienia to nie musisz go od razu wyrzucać.

Garnier płyn micelarny 3w1 – cena💰

Płyn micelarny różowy kupimy w Rossmanie za 15 złotych/ 400 ml. Natomiast ten dla skór z niedoskonałościami o tej samej gramaturze za 19 złotych. Teraz widziałam go na promocji za 10,99!

A Ty co sądzisz o składach tych produktów? Lubisz te kultowe kosmetyki? Czy raczej tak samo jak ja zrezygnowałaś z płynów micelarnych na rzecz olejków do demakijażu?