Jak malować kreski eyelinerem?

Niniejszy artykuł pod tytułem Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Cześć. Dzisiaj opisze mój sposób malowania kresek eyelinerem i podam kilka wskazówek, które mogą ułatwić wielu z nas podkreślanie oka eyelinerem. Wiem, że dla większości dziewczyn zwłaszcza tych początkujących może być to wielki orzech do zgryzienia. Zazwyczaj jedna kreska różni się od drugiej bo jest za nisko bądź za wysoko albo linia zamiast być prosta wygląda jakby była robiona ręką osoby, która wróciła z dobrze zakrapianej imprezy. Mam nadzieję, że mój wpis chociaż troszkę pomoże w zrobieniu ładnej kreski na oku.

Kreski eyelinerem – jak je zrobić?

Zazwyczaj, gdy biorę się za robienie tego typu makijażu wyznaczam sobie nachylenie kreski. Robię to troszkę poniżej mojej naturalnej dolnej linii rzęs, ponieważ chce swoje oko wydłużyć. I uwaga choć eyelinera używam już kilka dobrych lat to zawsze robię sobie podstawę kreski cieniem i bardzo cienkim ściętym pędzielkiem…łatwiej jest naprawić błąd niż gdyby trzeba było to robić już na zaschniętym eyelinerze.

Następnie przechodzę do namalowania drugiej linii, która utworzy mi ogonek. Robię to płynnym i zdecydowanym ruchem. Dlaczego? Wtedy najlepiej wychodzą idealne kreski. Wypełnienie narysowanego ogonka zostawiam na później.

Teraz dorysowuje pozostałą część kreski na całej długości oka. Możecie to zrobić na prosto bądź tak jak ja bardziej w kształcie odwróconej łódki.

Ostatnim krokiem jest wypełnienie tego co stworzyłyśmy na oku i poprawienie niedociągnięć. Ważne, aby dokładnie oraz precyzyjnie zapełnić obszar między rzęsami i nie zostawiać luk bo to wygląda niechlujnie. Jeśli chodzi o produkt, który najlepiej się sprawdza to tak naprawdę zależy od waszych preferencji. Kup sobie eyeliner w pisaku i w kałamarzu i sprawdź, która opcja będzie dla Ciebie najlepsza.

PS. Wybaczcie mi jakość zdjęć, ale popsuł mi się telefon, więc były robione kalkulatorem. Jak tylko wróci wszystko do normy poprawie je.

Jak zrobić kreski eyelinerem? Kilka wskazówek

Podam poniżej kilka rad, które mogą sprawić, że malowanie kresek eyelinerem będzie łatwiejsze i nie sprawi Ci dużej trudności.

  1. Maluj kreski dzieląc ją na etapy, aby ruchy były krótsze. Te dłuższe mogą być naprawdę mało precyzyjne.
  2. Jeśli nie czujesz się pewnie w rysowaniu kreski eyelinerem zrób to najpierw cieniem najlepiej brązowym, a później popraw eyelinerem.
  3. Kreskę najlepiej rysować patrząc się w lusterko z góry. Łokieć powinien być oparty na blacie, aby mieć stabilizację.

Pamiętaj! Każda z nas ma inny kształt budowy oka, więc kreskę trzeba dopasować do niego. Musisz testować i sprawdzać. Wiele inspiracji można zobaczyć w internecie. Teraz i tak więcej czasu wszyscy siedzimy w domu, więc możesz bez problemu usiąść przed lusterkiem i uczyć się odpowiedniej kreski.

Jak malować kreski eyelinerem?

Tu wstawiłam przykładowe kształty kresek, które można wykorzystać.