Jak używać perfum? Poradnik dla dam

Niniejszy artykuł pod tytułem Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Cześć dziewczyny!

Tworząc mojego bloga miałam za cel dokładnie recenzować produkty kosmetyczne pojawiające się na rynku, ale już od jakiegoś czasu stwierdziłam, że szkoda zamykać się tylko na ten określony temat. Dlatego dzisiaj w tym wpisie opisze Jak kupować perfumy i jak poprawnie ich używać. Może nie jest to nic odkrywczego, ale zauważyłam, że nie kiedy są z tym problemy i często takie oczywiste sprawy nie wykonujemy prawidłowo.

Jak używać perfum? Zasady o których musisz pamiętać

Używanie perfum kojarzy nam się z czymś oczywistym i tak prostym jak wstawanie z łóżka. Jednak wcale tak nie musi być! Perfumy oraz ich stosowanie to całkiem nie taka prosta sprawa. Oto kilka ważnych zasad, które warto znać nam kobietom.  🤗

  1. Spodobał Ci zapach na kimś, ale na Tobie już wcale tak ładny nie jest? Wiesz dlaczego? Zależy to od rodzaju skóry, jej pH oraz struktury, a także gruczołów łojowych i hormonów. Sprawdzaj każdy perfum przy zakupie na sobie, nie korzystaj z dostępnych papierków, które ekspedientki wciskają.
  2. Zapach dobieraj według swojego gustu. Nie podążaj za aktualnymi trendami i nie słuchaj osób trzecich.
  3. Nie wąchaj kilku zapachów na raz. Po prostu wszystkie będą pachnięć tak samo.
  4. Nie kupuj od razu perfum, które Ci się spodobały. Docelowy zapach uzyskamy dopiero po dłuższym czasie. Poza tym będzie można sprawdzić trwałość zapachu i czy warto wydać na niego pieniądze.
  5. Nie czujesz po jakimś czasie zapachu? To nie znaczy, że inni ich nie czują. Zazwyczaj oznacza to, że nasz organizm wspaniale toleruje właśnie ten zapach .
  6. Dobrze dobrane perfumy poprawiają nastrój i sprawiają, że czujemy się bardziej kobieco i seksownie.
  7. W ciągu dnia lepiej wybierać zapachy lżejsze, na wieczorne wyjścia natomiast te o intensywniejszym, głębokim zapachu.
  8. W okresie letnim, gdy jest gorąco lepiej sprawdzą się perfumy o nutach orzeźwiających, cytrusowych i kwiatowych. Natomiast jesienią i zimą zaopatrz się w zapachy o nutach orientalnych np. cynamon.

Jak poprawnie używać perfum? Gdzie psikać perfumy?

Perfumy przede wszystkim psikamy w miejscach ciepłych takich jak klatka piersiowa, kark czy przeguby dłoni. Pamiętaj, aby przy używaniu perfum zastosować umiar. Nie ma nic gorszego niż zbyt intensywny zapach, który po prostu będzie nas i osoby trzecie męczył. Jeśli chcesz użyć mocnych perfum warto rozpylić je nieco dalej od naszego ciała.  Nie wcieraj ich w skórę może to powodować podrażnienia. Perfumować można także ubrania, ale nie wszystkie ze względu na zawartość alkoholu oraz inne składniki, które mogą spowodować odbarwienie się materiału. Ubrania spryskuj od środka.

Perfumy
15-40 % olejków zapachowych rozpuszczonych w 90-96 % alkoholu

Woda perfumowana
8-15 % stężenia olejków w 90 % alkoholu

Woda toaletowa
4-10 % olejków rozcieńczonych w 60-85% alkoholu

Woda kolońska
3-5 % zawartości olejków w 70-80 % alkoholu. 

Jak powinno przechowywać się perfumy? Perfumy nie lubią światła, dlatego najlepiej przechowywać je w miejscu zacienionym w temperaturze pokojowej.

Myślę, że wpis jest ciekawym dodatkiem do recenzji kosmetyków. Stosujecie się do tych zasad? A może znacie jeszcze inne ciekawe informacje i zasady na temat perfum?🧐