Kosmetyczka gwiazd, czyli makeup na planie filmowym

Niniejszy artykuł pod tytułem Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zastanawiasz się jak wygląda praca wizażystki na planie filmowym? Jak powinien wyglądać makijaż i jakie techniki najczęściej stosuje się w tym przypadku? W tym artykule dowiesz się wszystkiego co istotne w makeup’ie filmowym.

Branża filmowa ma wiele twarzy, dosłownie. O co chodzi? To co widzimy na naszych ekranach oglądając film czy serial to bardzo dobrze wykonany makijaż. Może być on makijażem w stylu makeup no makeup czy intrygującą charakteryzacją, która zmienia aktora nie do poznania. Chcesz dowiedzieć się jakie podstawowe zasady makijażu zostały użyte na twarzach gwiazd? Musisz zdecydowanie przeczytać to co dla Ciebie przygotowałam!

Idealny makijaż na plan filmowy

Wykonując taki makeup przede wszystkim trzeba skupić się na ukryciu wszelkich niedoskonałości cery takich jak zmarszczki, przebarwienia czy nadmierne świecenie się. Makijaż choć na ekranie wydaje się lekki to wcale taki nie jest. Dlaczego? Jak wiadomo obiektyw kamery zjada kolor, więc makeup musi być mocniejszy niż robi się go w codziennym życiu.

Krycie i zmatowienie

Oświetlenie studyjne nie ma co ukrywać wywołuje na skórze twarzy duże wyświęcenie się, dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry przed makijażem jak użycie odpowiednich produktów do makijażu. Pielęgnacja twarzy powinna zacząć się od dobrego oczyszczenia cery, aby dobrze ją ściągnąć. Wszystkie kosmetyki muszą działać ściągająco na pory. Przechodząc do makeup’u  używa się bazy wypełniającej, dobrze kryjącego podkładu i pudru HD.

Przy makijażu twarzy nie można zapomnieć również o takich miejscach jak szyja, dekolt czy ramiona w zależności jaki strój będzie nosił aktor.

Oczy i usta

Jak już wcześniej zostało wspominane kamera zabiera dużo koloru, dlatego makijaż oczu powinien być dość mocny. Jak można zauważyć w filmach i serialach aktorki raczej na swoich powiekach mają matowe cienie. Nie znajdziesz tam brokatu czy połyskujących cieni. Taki błysk źle wygląda przed kamerą. Jeśli chodzi o usta tutaj najczęściej wykorzystuje się pomadki o wykończeniu matowym bądź półmatowym o odcieniach zbliżonych do naturalnego koloru ust bądź takich w których nie ma pigmentu niebieskiego. Wiecie, że panowie również mają malowane usta? O tak. Na ekranie wszystkie chwyty dozwolone.

Makijaż filmowy to też charakteryzacja

Charakteryzator musi wykonać ogromną prace, aby zmienić aktora czy aktorkę w postać, którą ma zagrać. Makijaż, który widać w serialach czy filmach w czasach rzeczywistych nie zajmuje tyle czasu i ogranicza się tylko do podkreślenia urody osoby grającej. Inaczej to wygląda w przypadku filmów, w których postać pochodzi z czasów przeszłości czy fantazy. Charakteryzacja obejmuje makijaż, który zmienia rysy twarzy czy odpowiada czasom przedstawionym w serialu czy filmie. Stworzenie takiego dzieła zajmuje nawet kilka godzin, a przy jego wykonaniu asystuje wielu ludzi w przeciwieństwie do makeup widzianego np w  „Oszustki”. Kojarzycie film „Czarownica”? To jest właśnie charakteryzacja, a do jej zrobienia używa się profesjonalnych produktów, typowo przeznaczonych do takiego makijażu. Widzisz na ekranie krwawiące rany? Wystarczy do ich zrobienia lateks, klej do lateksu, farby, cienie oraz talent. Musi to wyglądać realistycznie. Takim makeup’em możemy, także postarzać aktora, tworzyć blizny czy zupełnie nierealne postacie, które zobaczyć można tylko na ekranie swojego telewizora, laptopa czy telefonu. Świetnym przykładem takich charakteryzacji jest wszystkim znany aktor Jhony Deep, który gra postacie takie jak:

  • Edward Nożycoręki
  • Jack Sparrow
  • Szalony Kapelusznik