Kwas azelainowy – pogromca zaskórników

Niniejszy artykuł pod tytułem Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Masz problem z zaskórnikami zamkniętymi i otwartymi? Borykasz się z trądzikiem pospolitym lub różowatym? Rozwiązaniem tego może być kwas azelainowy. Sprawdź, dlaczego tak bardzo jest on rekomendowany cerze z różnymi problemami skórnymi.

Kwas azelainowy – opis i jego właściwości

Kwas azelainowy to substancja, która naturalnie występuje w pszenicy, jęczmieniu oraz życie. Oprócz tego jest on wytwarzany przez drożdżaki, które występują na naszej skórze. Największą zaletą tego rodzaju kwasu jest jego skuteczność działania, ale też wysokie bezpieczeństwo, ponieważ mogą go stosować osoby mające cerę naczynkową lub bardzo wrażliwą. Kwas azelainowy można stosować przez cały rok! Nie wykazuje on wrażliwość na promienie słoneczne. Choć i tak zalecamy stosowanie filtrów SPF 30 i wyżej. Kwas ten posiada wszechstronne działanie, a przypisuje się jemu takie właściwości:

 • antybakteryjne,
 • przeciwzapalne,
 • keratolityczne,
 • przeciwłojotokowe,
 • redukujące przebarwienia pozapalne

Kwas azelainowy możesz zakupić na „Dr.Max Drogeria” w różnych wariantach i rodzajach kosmetyków do pielęgnacji.

Dla kogo kwas azelainowy sprawdzi się najbardziej?

Jeśli masz wątpliwości czy kwas azelainowy będzie dla Ciebie dobry, poniżej znajdziesz opisane poszczególne jego działanie.

 1. Efektywne działanie złuszczające martwy naskórek, ale nie agresywne. Idealnie nada się dla skóry atopowej i bardzo wrażliwej.
 2. Wyrównuje strukturę skóry.
 3. Redukuje plamy pigmentacyjne i przebarwienia po stanach zapalnych.
 4. Odblokowuje ujście porów.
 5. Pozbywa się zaskórników i zapobiega pojawianiu się nowych niedoskonałości.
 6. Redukuje wypryski – trądzik pospolity i trądzik różowaty.
 7. Reguluje wydzielanie się sebum i wyświęcania skóry wciągu dnia.
 8. Niweluje problem z pojawianiem się stanów zapalnych mieszków włosowych.

Coś więcej w temacie trądzików różowatego i kwasie azelainowy

Kwas ten oprócz bardzo dobrego działania w kwestii trądziku pospolitego, świetnie radzi sobie też z trądzikiem różowatym. Rodzaj tego trądziku to schodzenie, które obejmę wszystkie części naszej twarzy i objawia się dużym rumieniem oraz grudkami, krostami i teleangiektazji. Kwas azelainowy skutecznie niweluje rumień i stany zapalne, nie naruszając przy tym bariery hydrolipidowej skóry. Nie wywołuje swoim działanie żadnych podrażnień! Według lekarzy i kosmetologów kwas azelainowy może zastąpić leczenie metronidazolem. Jest to więc substancja sprawdzająca się nawet w najgorszych przypadkach, które spędzają sen z powiek każdej osobie. Zachęcamy do wypróbowania kosmetyków w swojej codziennej pięlęgnacji z kwasem azelainowy.