Laminowanie włosów żelatyną w domu

Niniejszy artykuł pod tytułem Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zastanawiałaś się nad keratynowym prostowaniem u fryzjera? Nie ma co ukrywać dość spora inwestycja, dlatego dzisiaj przedstawię tanią alternatywę tego zabiegu. Masz żelatynę w kuchennej szafce? Świetnie, bo właśnie ona jest cudownym składnikiem na włosy.

Już jakiś czasu temu słyszałam o takich zabiegach domowych z żelatyną. Nie przepadam za zabawami w małego chemika, dlatego unikałam tego tematu, choć mnie intrygował. W końcu żelatyna kosztuje 90 groszy, a ponoć laminowanie włosów z jej udziałem działa. W ostatni weekend zostałam sama, mój partner wyjechał, a ja miałam 3 dni dla siebie 😍 Postanowiłam więc, zadbać o swoje włosy, o których zapomniałam i wróciłam do tematu żelatyny. Zobacz, jakie efekty przyniosła mi taka pielęgnacja i czy jeszcze ją powtórzę?

Laminowanie włosów żelatyną – produkty

Laminowanie włosów żelatyną w domu

Do stworzenia mikstury wiele Ci nie potrzeba. Co więc będzie Ci potrzebne? Oczywiście żelatyna, bez niej ani rusz. Trochę wody, maseczka do włosów… ja wykorzystałam olej kokosowy bo świetnie działa na włosy, ty możesz wykorzystać tak naprawdę czego tylko będziesz chciała, nie musi być to stricte maseczka 🙂 Jakiś czepek i ręcznik, w który owiniemy głowę.

Laminowanie włosów przepis

  • Za leży od długości twoich włosów, ja mam włosy do pasa, więc użyłam 2 łyżki żelatyny
  • 6 dużych łyżek gorącej wody
  • łyżkę oleju kokosowego

Żelatyna na włosy – przygotowanie maski

Wszystkie potrzebne Ci rzeczy przygotuj sobie tuż przed przygotowaniem maski. Pamiętaj, żelatyna szybko tężeję, więc potem nie ma czasu na szukanie czegokolwiek. Najpierw do miseczki wsypuje żelatynę i zalewam gorącą wodą. Mieszam do uzyskania jednolitej „masy”. Grudki, które mogą zostać trudniej potem z włosów wypłukać. Jeśli twoja żelatyna nie chce się wymieszać, możesz ją zagrzać w rondelku albo mikrofali. Dodajemy olej kokosowy bądź odżywkę i mieszamy. WAŻNE! Maskę nakładamy na świeże włosy, czyli myjemy je o wiele wcześniej i skupiamy się w nakładaniu raczej na długości, niż na samej skórze głowy. Po rozprowadzeniu całości zakładamy czepek, a na niego ręcznik. I czekamy około 45 minut. Następnie płuczemy chłodną wodą, nie gorąca. I tutaj radze uzbroić się w dużo cierpliwości, to tak szybko nie schodzi. 😜 Warto wysuszyć swoje włosy suszarką pod ciepłym nawiewem, żelatyna, wtedy głębiej wnika we włosa.

Laminowanie włosów żelatyną w domu

Laminowanie włosów kręconych

Ja oczywiście nie mam kręconych włosów, ale czytałam wiele opinii na temat laminacji takiego typu włosów. I szczerze mówiąc, dziewczyny nie wypowiadały się pochlebnie. Na ich włosach nie było efektu, a wręcz miały puszenie się level hard.

Laminowanie włosów efekty

Oto moje spostrzeżenie po wykorzystaniu żelatyny:

  • Włosy nabrały świetnego połysku
  • Są miękkie
  • Wygładzone
  • Nie plączą się
  • Zapach żelatyny nie jest wyczuwalny
  • Efekt utrzymuje się około tydzień, zależy od częstotliwości mycia

Używałaś może już takiego laminowania włosów? Jak u Ciebie sprawdziła się ta metoda?