Leasing dla salonu kosmetycznego – czy to się opłaca?

Niniejszy artykuł pod tytułem Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Leasing dla salonu kosmetycznego to jedna z najpopularniejszych metod wyposażenia gabinetu. Dowiedz się co możesz wziąć w leasing i czy faktycznie jest on tak opłacalny jak każdy mówi?

Jaki sprzęt w salonie kosmetycznym możesz wziąć w leasing?

Tak na prawdę w leasing można wziąć każde urządzenie, które jest potrzebne w salonie kosmetycznym. Najczęściej osoby prowadzące gabinet leasingują urządzenia, które są drogie i mają duże gabaryty. Jednak w leasing można wziąć nawet ten drobny sprzęt. Oprócz urządzeń kosmetycznych można leasingować meble oraz sprzęt IT taki jak telefony poleasingowe, tablety poleasingowe, czy komputery i inne. Minimalna kwota leasingu to przynajmniej 500 złotych. Salon kosmetyczny używać sprzęt leasingowy może do momentu zakończenia się umowy. Po jej zakończeniu leasingobiorca może wykupić urządzenie lub zwrócić używany przedmiot.

Leasing uproszczony

Salony kosmetyczne mogą ubiegać się o leasing uproszczony. Taka opcja ogranicza ilość formalności, które należy wykonać, a także czas oczekiwania. Wystarczy zebrać wszystkie potrzebne dokumenty takie jak:

  • wpis do KRS lub ewidencji działalności gospodarczej,
  • dokument, który potwierdza nadanie REGON,
  • dokument potwierdzający posiadanie NIP,
  • kopię dowodu osobistego,

Nie trzeba przekazywać dokumentów finansowych, ponieważ często wystarczy dostarczyć oświadczenie wykazujące wysokość osiągniętych dochodów.

Czy leasing dla salonu kosmetycznego się opłaca?

Zdecydowanie leasing sprzętu do gabinetów kosmetycznych niesie za sobą wiele plusów. Poniżej znajdziesz listę wszystkich korzyści, które przemawiają za wzięciem leasingu.

Przede wszystkim, dzięki leasingowi:

  1. można zachować płynność finansową – opłata wstępna wynosi od 1 do 10%, a miesięczne raty w optymalnej wysokości nie obciążą danego salonu,
  2. posiada się korzyści w przypadku podatków – w koszty przychodu wlicza się całą opłatę wstępną, jak również całe raty leasingu,
  3. uzyskasz wsparcie finansowe, jeśli Twoja działalność jest nowa – nowy salon może ubiegać się o kredyt zachowując przy tym całą zdolność kredytową,
  4. istnieje możliwość otrzymania finansowania do 100$% wartości urządzenia lub przedmiotu, nie tylko w złotówkach,
  5. można zakupić sprzęt w niższej cenie, która jest na rynku, dzięki współpracy firm leasingowych z producentami.

Jeśli, więc chcesz mieć swój własny salon kosmetyczny warto zastanowić się nad leasingiem sprzętów, które będziesz potrzebować. Zdecydowanie ułatwi Ci to działanie biznesu już na samym początku.