Szampony bez SLS – moja lista tanich i zdrowych kosmetyków

Niniejszy artykuł pod tytułem Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Szampon to podstawowy produkt w naszej codziennej pielęgnacji włosów, dlatego warto dobrać taki, który będzie odpowiedni nie tylko dla naszego włosa, ale i skóry głowy. Zobacz, które szampony nie wpływają negatywnie na nasz organizm.

Zawsze zastanawiałam się, dlaczego po użyciu nie których szamponów na mojej głowie pojawiał się „biały śnieg”. Nie które pewnie z Was wiedzą jak wygląda głowa posiadająca czarne włosy, a na nich ta sucha…odpadająca skóra, nie jest to ani estetyczne, a tym bardziej, że źle wpływało na moją samoocenę. Rozmawiając z kimś zastanawiałam się czy przypadkiem jego wzrok nie padł na te moje nieszczęsne włosy. 😔 Wspomnę również o tym, że bardzo swędziała mnie skóra głowy, a żeby uśmierzyć to denerwujące odczucie potrafiłam drapać się od rana do wieczora doprowadzając do powstawania strupków. I włosy…moje włosy były po prostu przesuszone i bez odżywki nie dało się z nimi nic zrobić. Mając dosyć „białego śniegu” wdałam się w detektywa i zaczęłam szukać informacji na temat powstawania łupieżu. Natrafiłam na artykuł mówiący o działaniu szamponów z zawartością SLS na naszą skórę głowy i postanowiłam zrobić mały test. Kupiłam szampon bez sls i myłam nim głowę przez kilka dni, okazało się, że to całe przesuszenie skóry i włosów zniknęło. Dlatego dzisiaj przedstawię Wam moją listę zdrowych szamponów.

Szampon z sls – co to takiego ten SLS?

SLS czyli Sodium Lauryl Sulfate to syntetyczne detergenty, które powodują, że nasz szampon bardzo dobrze się pieni. Używa się go w przemyśle jako preparat do odtłuszczania i mycia urządzeń i pomieszczeń. Wpływa on negatywnie na naszą skórę i włosy przesuszając je, powoduje zaburzenie pracy gruczołów łojowych i potowych, podrażniają i pozbywają skórę z warstwy hydrolipidowej. To jeszcze nie koniec, bo również ich przyczyną są wypryski i alergie. Uszkadzają osłonki włosów, przez co stają się suche, kruche i łamliwe. Mogą powodować podrażnienie oczu i zapalenie spojówek. Nie powinno stosować się produktów z tymi składnikami w trakcie ciąży i laktacji!

SLS występuję również pod innymi nazwami:

  • Sodium Myreth Sulfate
  • Ammonium Lauryl Sulfate
  • Laurylosiarczany sodu
  • Sodium Laureth Sulfate

Szampony bez sls – dostępne w drogeriach

Produkty te to delikatne szampony, które  łatwo dostaniecie stacjonarnie, prawie w każdej drogerii. Ich cena waha się między 12 a 20 złotych.

Warto zaznaczyć, że włosy po umyciu szamponem bez silikonów mogą być tępe i splątane, dlatego zawsze należy użyć odżywki.

Szampon Johnson Baby – szampon z sls

Szampon dedykowany specjalnie dla dzieci, a niestety w jego składzie znajdziemy SLS, dlatego nie polecam jego używanie, a tym bardziej, aby myć nim główkę dziecka.

Szampony bez SLS - moja lista tanich i zdrowych kosmetyków