Yope Kwiat Lipy – czyli jak nawilżyć bardzo suchą skórę i zadbać o środowisko

Niniejszy artykuł pod tytułem Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Mówiąc Yope, myślisz: wartościowe składy pełne naturalnych składników, pobudzające zapachy, które dopieszczają zmysły i przenoszą pielęgnację na inny poziom, niebanalny design opakowań.

Yope dba nie tylko o nas, ale i o środowisko, ponieważ butelki można recyklingować, a składniki są pochodzenia naturalnego, co jest poświadczone certyfikatem EcoCert. Zastanawiasz się, czy Yope testuje na zwierzętach? To pytanie warto sobie zadać i poznać na nie odpowiedź. Ta polska marka nie testuje swoich kosmetyków na zwierzętach na żadnym etapie produkcji.

Dobro zwierząt jest dla nich najważniejsze. Opiekują się również jeszcze mniejszymi naszymi braćmi – pszczołami – fantastycznymi przyjaciółmi człowieka, ale również ogólnoświatowej gospodarki – bez ich pracy ludzkość nie będzie miała pożywienia. Niestety z roku na roku populacja pszczół dramatycznie maleje, dlatego tak ważna jest troska o zapewnienie im dogodnych warunków do życia. To właśnie z myślą o nich marka stworzyła serię kosmetyków Yope Kwiat Lipy, w której znajdziemy krem do rąk, masło do ciała, żel pod prysznic, balsam do ciała i mydło do rąk.

Jak nawilżyć bardzo suchą skórę i zadbać o środowisko?

Trudno na pierwszy rzut oka znaleźć wspólny mianownik dla tych dwóch czynności, ale poznając założenia producenta, dla których powstała lipowa seria, wszystko staje się jasne.

Kupując kosmetyki Kwiat Lipy, dołączamy do akcji, jaką prowadzi marka razem z Fundacją Łąka. Przeznaczana część dochodu ze sprzedaży na działalność tej fundacji, która poprawia warunki bytowe pszczół, wysiewając łąki w miastach, na których będą mogły żyć i pracować pszczoły. Kwietne łąki nie tylko pięknie wyglądają, ale są również bardzo praktyczne – dają schronienie wielu owadom, a także naturalnie filtrują powietrze z toksyn.

Seria kosmetyków Kwiat Lipy jest wielofunkcyjna i bogata w substancje odżywcze pochodzenia naturalnego. Znajdziemy tutaj aż 98% naturalnych składników i o niskim stopniu przetworzenia. Kolorystyka opakowań została zaprojektowana w przyjemny dla oka sposób – panuje tutaj słoneczny, lipcowy klimat, w miodowej tonacji nawiązującej oczywiście do nazwy serii.

Yope – lipowy zawrót głowy

Yope Kwiat Lipy masło do ciała i krem do rąk

Kluczowym składnikiem dla całej linii jest ekstrakt z kwiatów lipy, który dobroczynnie działa nie tylko na naszą odporność, lecz także na skórę. Lipowy wyciąg jest antyoksydantem, dlatego chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem się, eliminując wolne rodniki. Wolne rodniki uszkadzają naturalną barierę ochronną skóry, czyli warstwę hydrolipidową, powodując, że staje się ona słabsza, wysuszona i narażona na podrażnienia. Aby jak najdłużej zachować młodą i nawilżoną skórę, należy dbać o swoje zdrowie – prawidłowo się odżywiać, pić dużo wody, unikać dymu papierosowego i zbyt długiej ekspozycji na promienie słoneczne.

Dla skóry równie ważna jest pielęgnacja i jej podstawowy krok, czyli nawilżenie, o którym należy pamiętać codziennie. Lipowy krem do rąk, balsam i masło do ciała Yope oprócz wyciągu z lipy, który zapobiega odwodnieniu skóry, zawierają wyciąg z nasion lnu oraz z kwiatów rumianku i nagietka, które działają łagodząco na podrażnienia i pobudzają skórę do regeneracji. Formuła tych kosmetyków opiera się na organicznym maśle shea i naturalnych olejach (z oliwek, arganowym i kokosowym). Wsparcie w działaniu antyoksydacyjnym daje witamina E, zwana również witaminą młodości.

Obecność roślinnej gliceryny wspomaga wiązanie wody w naskórku, dzięki jej właściwościom higroskopijnym. Ponadto naturalna gliceryna zapobiega odparowywaniu wody z naskórka. Niezwykle cenną wartością gliceryny jest to, że przenika przez warstwę rogową naskórka, wspomagając tym samym transport pozostałych składników odżywczych w głąb skóry. Gliceryna jest humektantem, czyli substancją o właściwościach higroskopijnych, co oznacza, że potrafi trwale wiązać wodę w naskórku i zapobiegać jej utracie, sprawiając tym samym, że skóra jest optymalnie nawilżona i elastyczna. Dodatkowo masło do ciała ma gęstszą konsystencję i zawiera większą dawkę olejów, uzupełnionych o olej z awokado i masło murumuru.

Taki odżywczy koktajl zapewnia skórze optymalną dawkę nawilżenia i odżywienia. Sucha skóra staje jest elastyczna, gładka i miła w dotyku.

Aromatyczna kąpiel o zapachu lata

Yope Kwiat Lipy żel pod prysznicSeria Kwiat Lipy to również kosmetyki do mycia rąk i ciała. Mydło w płynie ma delikatną formułę i rozgrzewający zapach lipy. Łagodnie pielęgnuje skórę, usuwając zanieczyszczenia. Ekstrakty roślinne z nagietka, lnu i lipy wspomagają regenerację skóry, wyciszają podrażnienia, nie naruszając warstwy hydrolipidowej naskórka. Żel pod prysznic zapewnia ukojenie dla zmysłów – unoszący się zapach słodkiej lipy rozluźnia i relaksuje. Receptura produktu ma neutralne dla skóry pH, dlatego po kąpieli skóra jest miła w dotyku, intensywnie nawilżona i elastyczna.

Jeżeli chcesz doświadczyć pielęgnacji w tonacji kwiatu lipy, poznaj tę serię kosmetyków. Uwolnij najpiękniejsze zapachy lata i poddaj się aromaterapii w zaciszu własnej łazienki.