Avene – krem z filtrem 50 i moje odczucia

Niniejszy artykuł pod tytułem Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Firma Avene jest pewnie większości z Was znana z tego, że jej kosmetyki, np. Avene SPF 50 można kupić w aptece. Avene filtr to dermokosmetyk, w związku z czym nie należy on do najtańszych preparatów do pielęgnacji i ochrony skóry. Chcecie poznać moją opinię na temat Avene 50? Zapraszam do lektury!

Avene SPF 50 – co to za kosmetyk?

Avene emulsja SPF 50 to kosmetyk, który możemy kupić mniej więcej za 29,99 złotych. W tej cenie zyskuje 30 ml kosmetyku, który jest fotostabilny. Oznacza to, że Avene krem z filtrem można nakładać zarówno do opalania, jak i na co dzień pod makijaż, dodatkowo Avene UV 50 zawiera nie tylko filtry UVB, ale także UVA, co oznacza jeszcze lepszą ochronę przed słońcem.

O filtrach UVA i UVB możecie przeczytać tutaj: https://wenablog.pl/filtry-uva-i-uvb-wszystko-co-musisz-o-nich-wiedziec.

Avene 50 – idealny krem z filtrem do cery tłustej?

Jeśli zapytałybyście mnie, jaki krem z filtrem 50 do cery tłustej polecam, to zastanowiłabym się mocno nad Avene 50 SPF. Mimo że nie jest on opisywany przez producenta jako typowy kosmetyk do cery tłustej, to zawiera on w swoim składzie takie substancje, które nie powodują zapychania porów skóry.

Avene krem SPF 50 jest lekki i bezzapachowy i nie pozostawia na skórze tłustej warstwy. Po aplikacji Avene UV 50 mogłam od razu nałożyć na krem podkład. Jakie są moje inne spostrzeżenia temat kosmetyku firmy Avene? Avene SPF 50 został umieszczony w higienicznej i wygodnej w użyciu miękkiej tubce, zakończonej pompką.

Opakowanie emulsji Avene jest ekonomiczne, a filtr wydajny – pompka jednorazowo aplikuje ilość kosmetyku wystarczającą do pokrycia połowy twarzy. Osobiście, nie zauważyłam żadnych wad, jeśli chodzi o Avene krem z filtrem i z czystym sumieniem mogę go polecić także osobom o cerze mieszanej (jak ja).

Avene, Vichy? Vichy czy Avene filtr 50? Który z tych kremów jest lepszy?

Jeśli chodzi o kosmetyk Avene SPF 50 krem, to moje odczucia są jak najbardziej pozytywne. Avene filtr nie wysuszył nadmiernie mojej skóry i wystarczająco ją nawilżał. Nie zauważyłam także właściwości bielących. W ciągu dnia podkład wyglądał ładnie, nie znikał z twarzy, ani też nie powodował jej świecenia. Z podobnych kosmetyków na polskim rynku jest obecny także filtr Vichy, jednak nie miałam okazji go jeszcze wypróbować.

Filtr Vichy Capital Soleil SPF 50

Vichy krem z filtrem 50 to kosmetyk, który jest nieco droższy od Avene 50. W polskich drogeriach filtr Vichy można kupić w cenie od 27 do nawet 50 złotych za opakowanie. Czy kosmetyk Vichy 50 filtr jest wart swej ceny? Tego nie wiem, jeśli macie jakąś opinie na ten temat, zachęcam do komentowania wpisu. Póki jeszcze na dworze świeci słoneczko i wakacje się nie skończyły, można wypróbować ten kosmetyk i to sprawdzić. Polecam także serdecznie, by sprawdzić w wolnej chwili Avene SPF 50 krem, jeśli potrzebujecie większej ilości opinii na temat tego kosmetyku, wystarczy wpisać w Google: Avene blogspot.