Biały Jeleń: szampon, żel pod prysznic i do higieny intymnej

Niniejszy artykuł pod tytułem Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W dzisiejszym wpisie postanowiłam wziąć pod lupę szampon Biały Jeleń i inne kosmetyki Biały Jeleń. Opinie na ich temat są bardzo różne. Czy warto wypróbować żel do higieny intymnej Biały Jeleń? Co znajdziemy w składzie mydła Biały Jeleń? Zapraszam do lektury!

Biały Jeleń Pollena – co warto wiedzieć o tej marce?

Marka Biały Jeleń jest kojarzona przez wielu z was od lat. Kosmetyki Biały Jeleń lubią w szczególności nasze mamy i babcie. Pollena Ostrzeszów to firma, która powstała prawie 100 lat temu i w ciągu całej swej historii przeszła wiele modernizacji. Dzisiejsze laboratoria Pollena są pełne nowoczesnego sprzętu, a oferta produktów znacznie się rozbudowała. Co sądzę o kosmetykach Biały Jeleń? Zaczniemy od szamponu.

Szampon Biały Jeleń z chlorofilem – dla kogo jest przeznaczony ten kosmetyk?

Szampon Biały Jeleń jest dedykowany osobom, które mają różnego rodzaju problemy skórne i skłonność do alergii. Jest on hipoalergiczny i zawiera tylko w 100% naturalne składniki. Możemy w nim znaleźć między innymi chlorofil. Skład szamponu Biały Jeleń to także biotyna, bawełna oraz proteiny. Te wszystkie substancje regenerują, nawilżają i wygładzają powierzchnię włosów.

Ile kosztuje Biały Jeleń Szampon?

Szampon do włosów Biały Jeleń to niedrogi kosmetyk. W wielu drogeriach można go dostać za kilka złotych. Ja natknęłam się między innymi na cenę 6 złotych za 300 ml kosmetyku. Brzmi dobrze, prawda?

Szampon Biały Jeleń – nasze opinie na temat kosmetyku

Jeśli chodzi o wybór szamponów, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ich skład. To samo dotyczy szamponu Biały Jeleń. Skład szamponu niestety nie sprawdził się dobrze w moim przypadku, po myciu moje włosy były bardzo szorstkie i nie dały się tak łatwo rozczesywać.

Biały Jeleń Szampon Hipoalergiczny

O wiele lepiej nadał się szampon Biały Jeleń kozie mleko, być może dlatego, że nie zawiera on SLS, ani żadnych silikonów i sztucznych barwników. Biały jeleń kozie mleko to szampon dla skóry suchej i alergicznej i w porównaniu z szamponem z chlorofilem zawiera on mniej substancji drażniących.

Jeśli interesują Was opinie na temat szamponów różnych marek, polecam sprawdzić także wpis o szamponie Joanna. 

Kosmetyki Biały Jeleń – co jeszcze można kupić na polskim rynku?

Poza szamponem, kosmetyki Biały Jeleń to także:

  • żel do higieny intymnej Biały Jeleń,
  • mydło w płynie Biały Jeleń,
  • żel pod prysznic Biały Jeleń.

Biały Jeleń Pollena posiada w ofercie także peelingi, produkty dla mężczyzn, kultowe szare mydło Biały Jeleń oraz wiele innych preparatów do pielęgnacji włosów, twarzy i ciała. Ja jednak postanowiłam dziś skupić się na tych kosmetykach, które wzbudzają najwięcej kontrowersji. Dlaczego? Już wyjaśniam.

Płyn do higieny intymnej Biały Jeleń

Biały Jeleń Płyn do Higieny Intymnej

Żel do higieny intymnej Biały Jeleń to żel, w którego składzie możemy znaleźć ekstrakty z bławatka i pantenol, a także alantoinę. Jego zadaniem jest utrzymanie równowagi pH, a także higiena i pielęgnacja miejsc intymnych. Po wypróbowaniu kilka razy nie zauważyłam, by płyn wpływał negatywnie na stan skóry i komfort stref intymnych. Płyn jest wydajny, nie powoduje pieczenia i łatwo się rozprowadza. Dobrym pomysłem jest dozownik, ponieważ zdecydowanie ułatwia korzystanie z kosmetyku.

Mydło Biały Jeleń – skład, który wzbudza kontrowersje

W dzisiejszym wpisie możecie przeczytać o tym, co sądzę o kosmetykach Biały Jeleń. Opinie na ich temat są bardzo różne, ja także mam swoje zdanie na ten temat. W sieci można się spotkać z tym, że do produkcji kosmetyków Biały Jeleń używa się drażniących substancji. Postanowiłam więc to sprawdzić.

Biały Jeleń Mydło w Płynie

Jak się okazuje, skład mydła biały jeleń to między innymi DMDM Hydantoin – drażniący konserwant. Rakotwórczy charakter tej substancji nie został jeszcze dokładnie poznany. Jest ona potencjalnie rakotwórcza, może powodować przyspieszone starzenie skóry i powodować podrażnienia. Kontrowersje wzbudza także Cocamide DEA, substancja, którą również możemy znaleźć w składzie mydle Biały Jeleń. W niewielkich stężeniach jest ona dozwolona do produkcji kosmetyków, Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem zasugerowała jednak, że substancja ta może mieć bardzo negatywny wpływ na układ immunologiczny i przyczyniać się do powstawania zmian nowotworowych.

Biały jeleń – żel pod prysznic

Żel pod prysznic Biały Jeleń, to także jeden z kosmetyków marki Biały Jeleń, który warto przeanalizować pod kątem składu. Jak wspomina producent, żel nie zawiera sztucznych i toksycznych barwników oraz zapewnia ochronę skórze wrażliwej i skłonnej do alergii. A jednak, w składzie żelu Biały Jeleń możemy znaleźć Cocomide DEA, substancję, która jest zaliczana do szkodliwych detergentów.

Biały Jeleń Żel Pod Prysznic

Kolejny wzbudzający wątpliwości składnik to methylchloroisothiazolinone silikon. Substancja ta wywołuje podrażnienia i jest dozwolona do stosowania w kosmetykach jedynie w stężeniu nieprzekraczającym 0,0015%. Nic więc dziwnego, że w Google można znaleźć zapytania typu „żel pod prysznic rakotwórczy” – współcześni konsumenci chcą wiedzieć, z jakich produktów korzystają na co dzień!

Kontrowersje może wzbudzać także PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides. To substancja, która w trakcie produkcji może być zanieczyszczona rakotwórczym tlenkiem etylenu oraz dioksanem. Obie te substancje są uznawane za rakotwórcze i przyczyniają się do uszkodzenia naturalnych barier ochronnych naszego organizmu, w tym także skóry.

Dotarłam do informacji mówiących, że w Japonii i Kanadzie stosowanie methylchloroisothiazolinone silikonu zostało całkowicie zakazane, nie sądzę, by zakaz taki był wprowadzany bez wyraźnego powodu. Dlatego też, mimo że żel pod prysznic Biały Jeleń bardzo ładnie pachnie i łatwo rozprowadza się po ciele, raczej bałabym się go regularnie używać.

A Wy jakie macie przemyślenia w związku z SLS, substancjami potencjalnie rakotwórczymi i kosmetykami takimi jak szampony Biały Jeleń? Zapraszam do dzielenia się wiedzą na temat Cocamide DEA i innych substancji, które, mimo że są potencjalnymi alergenami, są dozwolone do stosowania w kosmetykach. Polecam także posta o naturalnych i delikatnych szamponach bez SLS. Im wyższa będzie Wasza świadomość kosmetyczna, tym łatwiej będzie uniknąć przykrych podrażnień i poważniejszych konsekwencji, np. stanów zapalnych!