Prąd elektryczne w walce o piękną i młodą skórę
Fitomed hydrolat oczarowy, czyli inaczej woda oczarowa, a także hydrolat migdałowy to kosmetyk, o którym słyszy się sporo dobrego. Ile kosztuje olejek ze słodkich migdałów? Gdzie kupić ten kosmetyk? Sprawdźcie moją opinię na ten temat!
Woda oczarowa to naturalny kosmetyk, który posiada wiele drogocennych właściwości. Woda oczarowa:
Kosmetyk ten, produkowany z gałązek i listków oczaru wirginijskiego jest szeroko wykorzystywany w medycynie ludowej, można go znaleźć także na sklepowych półkach. Działa doskonale jako tonik, można go stosować rano oraz wieczorem na oczyszczoną skórę, a także jako dodatek do glinek. Gdzie kupić w dobrej cenie hydrolat oczarowy?
Zastanawiacie się, gdzie kupić hydrolat oczarowy? Kosmetyk ten dostaniecie w wielu internetowych drogeriach. 100 ml hydrolatu oczarowego jest dostępne za 11,19 złotych (na promocji) np. w IWOS. Natomiast w Easy Tattoo znajdziecie wodę oczarową (250 ml) w cenie równej 50,00 złotych. Mnie ostatnio wpadł w ręce hydrolat oczarowy Fitomed. Sprawdźcie, co o nim sądzę!
Hydrolat oczarowy Fitomed kupicie w drogerii internetowej Ezebra za niecałe 16 złotych. W Darmarsklep hydrolat oczarowy Fitomed kosztuje niecałe 14 złotych. Kosmetyk ten jest bardzo łatwo dostępny także w sklepach stacjonarnych, a powstaje poprzez destylację liści lub kory drzewa oczarowego z parą wodną.
Zgodnie z zaleceniami producenta, hydrolat oczarowy Fitomed może być stosowany w:
Używa się go do produkcji kremów, maseczek, toników, balsamów, a nawet szamponów. Co sądzę o tym naturalnym kosmetyku?
Woda oczarowa Fitomed ma lekki ziołowy zapach. Jest wielofunkcyjna i faktycznie można dla niej znaleźć wiele różnych zastosowań, a nie tylko tonizowanie skóry. Hydrolat oczarowy Fitomed dobrze się sprawdza zarówno na twarzy, jak i na innych częściach ciała, np. na nogach po goleniu. W moim przypadku woda oczarowa Fitomed nie podrażniła skóry, ani też nie przyczyniła się do wywołania żadnych uczuleń. Jedyny minus to niewielka pojemność buteleczki. Mnie przyszło testować hydrolat oczarowy zamknięty w buteleczce o pojemności 150 ml. Zdecydowanie warto kupować większe opakowania!
Drugi z kosmetyków, który postanowiłam dziś opisać to fitomed olej migdałowy, czyli inaczej hydrolat migdałowy. Podobnie jak woda oczarowa, kosmetyk ten powstaje w wyniku destylacji rośliny i przejawia wiele cenionych w kosmetyce właściwości.
Hydrolat migdałowy:
Kosmetyk ten może być z powodzeniem stosowany zamiast toniku, jest on w szczególności polecany do pielęgnacji cery suchej. Gdzie kupić olej ze słodkich migdałów?
Olej ze słodkich migdałów (lub też olejek ze słodkich migdałów) dostaniecie w wielu różnych internetowych drogeriach, a także w aptekach i w sklepach ze zdrową żywnością. W dobrej cenie sprzedaje go np. BIOGO – za olejek ze słodkich migdałów zapakowany w buteleczkę o pojemności równej 50 ml zapłacicie jedynie 8,99 złotych. Podobna cena, jeśli chodzi o olej ze słodkich migdałów, jest także w Hebe.
Jeśli chodzi o olejek ze słodkich migdałów, mi było dane wypróbować Fitomed olej ze słodkich migdałów. To kosmetyk, który zawiera kwas olejowy i NNKT (egzogenne kwasy tłuszczowe). Co sądzę o tym kosmetyku?
Fitomed olej ze słodkich migdałów jest pakowany w przezroczyste buteleczki. Sam olejek ze słodkich migdałów także ma lekko żółty, przezroczysty kolor. Ja, obawiając się tłustych plam na twarzy, stosowałam go w nocy. Na szczęście kosmetyk bardzo szybko się wchłania i pozostawia miłą w dotyku, mięciutką twarz. Myślę, że Fitomed olej ze słodkich migdałów zagości na stałe w mojej łazience, między innymi jako składnik innych kosmetyków DIY. Z jego pomocą można znacznie ulepszyć domowej roboty maseczki, nie tylko na twarz, ale i na włosy!
Po zastosowaniu olejku ze słodkich migdałów moja skóra twarzy była idealnie nawilżona, kosmetyk nie spowodował u mnie żadnych podrażnień. Z tego też powodu mogę go z czystym sumieniem polecić. A czy Wy próbowałyście już tego kosmetyku? Jeśli zainteresowała Was marka Fitomed, zachęcam do przeczytania także innych wpisów o kosmetykach tej marki.
Sprawdźcie koniecznie posta o oleju z kiełków pszenicy: https://wenablog.pl/olej-z-kielkow-pszenicy oraz wpis o glinkach: https://wenablog.pl/glinka-zolta-fitomed-glinki-kosmetyka.