Novoxidyl – tonik i szampon przeciw wypadaniu włosów

Niniejszy artykuł pod tytułem Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Kuracja przeciw wypadaniu włosów to temat, który interesuje wiele czytelniczek. W dzisiejszym wpisie omawiam tonik na wypadanie włosów oraz Novoxidyl szampon przeciw wypadaniu włosów. Co sądzę na temat tych kosmetyków? Sprawdź!

Novoxidyl – co warto wiedzieć?

Novoxidyl to marka stworzona przez POLFARMEX S.A. Jak podaje producent, jest to kompleksowa kuracja przeciwdziałająca wypadaniu włosów, skierowana zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. Ze strony internetowej Novoxidyl możemy się dowiedzieć, jakie substancje czynne wchodzą w skład szamponu Novoxidyl oraz toniku Novoxidyl, a także poznać przyczyny łysienia. Główną rolę w ratowaniu włosów ogrywają aktywne cząsteczki PDO oraz TDC. Więcej o nich napiszę poniżej.

Novoxidyl – opinie w sieci

Produkty Novoxidyl mają bardzo dobre opinie w sieci. „Efekty widoczne już po kilku tygodniach”, „strasznie wypadają mi włosy, ale Novoxidyl pomógł zwalczyć ten problem”, świetne rezultaty – więcej włosów i gęstsza fryzura” – takie opinie można przeczytać. Czy się z tym zgadzam? Zanim wydam wyrok, warto przybliżyć cenę i skład kosmetyków leczniczych Novoxidyl.

Novoxidyl tonik – skład kosmetyku

W skład toniku Novoxidyl wchodzą aktywne cząsteczki PDO oraz TDC. Te pierwsze, czyli PDO, to molekuły, które ograniczają wypadanie włosów poprzez:

 • stymulację podziałów komórkowych,
 • poprawę ukrwienia mieszka włosowego,
 • wydłużenie fazy wzrostu włosa.

Te drugie, czyli TDC odpowiadają za prawidłową kondycję skóry, wzbogacając ją o niezbędne składniki, takie jak np. siarka.

Poza tym, w toniku można znaleźć także:

 • Eskulinę – składnik ten jest pozyskiwany z kasztanowca, jego działanie polega na przyspieszeniu porostu włosów – eskulina poprawia ukrwienie skóry i mieszka włosowego i wpływa pozytywnie na przepływ substancji odżywczych,
 • Kwas laurynowy – składnik ten osłabia wypadanie włosów oraz zapobiega ich nadmiernemu przetłuszczaniu.

Novoxidyl tonik – cena i stosowanie

Novoxidyl tonik kupimy w cenie wynoszącej około 20 – 25 złotych. Wiele internetowych aptek oferuje większe opakowania (200 ml). Tonik należy stosować w stanach nadmiernego wypadania włosów nawet 2 razy dziennie. Po rozprowadzeniu go na skórze głowy należy delikatnie masować aż do wchłonięcia.

Novoxidyl szampon – skład kosmetyku

Skład Novoxidyl szampon jest bardzo zbliżony do składu toniku Novoxidyl. Dodatkowy składnik, którego nie znajdziemy w toniku to pirytionian cynku. Substancja ta chroni przed łupieżem. Poza tym, w szamponie Novoxidyl znajdziemy także znane nam już składniki, czyli:

 • Substancje aktywne PDO,
 • Substancje czynne TDC,
 • Eskulinę,
 • Kwas laurynowy.

Novoxidyl szampon – cena i stosowanie

Cena Novoxidyl szampon wynosi mniej więcej tyle samo, co zapłacilibyśmy za tonik, czyli około 20 – 25 złotych za jedną butelkę o pojemności 200 ml. Jak na kosmetyk leczniczy – bardzo przyzwoicie! Aby cieszyć się dobrymi efektami, szampon należy stosować 2, a nawet 3 razy w tygodniu. Kosmetyk należy rozprowadzić na włosach, wymasować nim delikatnie skórę i pozostawić na chwilę, a następnie spłukać.

Szampon przeciw wypadaniu włosów Novoxidyl – moja opinia na temat kosmetyku

Nie lubię przyznawać się do takich rzeczy publicznie, ale strasznie wypadają mi włosy, zwłaszcza w okresach jesienno-zimowych. Nic więc dziwnego, że zainteresowałam się produktami Novoxidyl. Tonik i szampon Novoxidyl w szczególności zwróciły moją uwagę, ponieważ cieszą się bardzo dobrymi opiniami w internecie.

Jaka jest moja opinia na temat szamponu na wypadanie włosów? Zacznijmy od szamponu. Można go stosować samodzielnie lub, żeby wzmocnić kurację przeciw wypadaniu włosów, stosować w połączeniu z tonikiem. Oczywiście zdecydowałam się na tę drugą opcję.

To, co mi się spodobało, to kremowa konsystencja, a także wydajność kosmetyku. Buteleczka jest wygodna w użyciu, a zapach szamponu Novoxidyl przyjemny. Niestety kosmetyk ten zawiera w sobie SLS (tutaj przeczytasz więcej na ten temat) i, zgodnie z moimi przypuszczeniami, wywołał u mnie podrażnienia skóry głowy.

Osobiście, nie odczułam, by kosmetyk jakoś znacząco odżywił moje kosmyki, ale może to dlatego, że zbyt krótko go stosowałam. Pierwsze efekty powinny być widoczne po około 1,5 miesiąca od aplikacji, więc chyba muszę się jeszcze uzbroić w cierpliwość.

Tonik do włosów wypadających Novoxidyl – moja opinia na temat kosmetyku

Jeśli chodzi o tonik przeciw wypadaniu włosów, pierwsze, na co szczególnie zwróciłam uwagę to nieprzyjemny zapach. Jak dla mnie byłoby dość ciężko stosować ten kosmetyk przez 60, czy nawet 90 dni (tyle powinna trwać kuracja przeciw wypadaniu włosów).

Tonik na wypadanie włosów jest dość wodnisty i ciężko wymierzyć dokładną ilość kosmetyku. Po jego naniesieniu włosy wyglądają odrobinę nieświeżo, w związku z czym raczej nadaje się on dla osób, które często myją głowę. Po skończeniu pierwszej buteleczki nie widzę zadowalających efektów, a u Was jak się sprawdził tonik przeciw wypadaniu włosów?

Kuracja na wypadanie włosów – jak poprawić stan włosów?

W mojej ocenie kuracja na wypadanie włosów, by była skuteczna, powinna obejmować działania prowadzone zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Bardzo ważna jest więc dieta – bez tego ani rusz!

Produkty, które powinny być spożywane w trakcie kuracji przeciw wypadaniu włosów to:

 • ryby i chude mięso – zawarte w nich białko jest konieczne, by włosy mogły rosnąć prawidłowo, na włosy wpływa pozytywnie także żelazo zawarte w czerwonym mięsie,
 • owoce i warzywa, w szczególności papryka, szpinak, śliwki i morele – są one bogate w witaminy i antyoksydanty, dzięki czemu włosy są wzmacniane od samych cebulek aż po same końce,
 • orzechy i nasiona – witamina E, która się w nich znajduje, poprawia poziom nawilżenia włosów, a także przyspiesza ich wzrost,
 • produkty pełnoziarniste – cynk i miedź zawarte w produktach pełnoziarnistych wpływają pozytywnie na kondycję włosów.

Czy istnieje skuteczny szampon na wypadanie włosów?

Novoxidyl to produkty zalecane do stosowania w stanach nadmiernego wypadania włosów. Są one wielofunkcyjne, ponieważ zarówno chronią przed nadmiernym wypadaniem, jak i mają właściwości myjące oraz pomagają zwalczyć problem z łupieżem. Tonik Novoxidyl oraz szampon Novoxidyl są także polecane po to, by zregenerować cebulki włosowe. Czy to skuteczny szampon na wypadanie włosów? Na moim przykładzie widać, że nie do końca, ale jestem bardzo ciekawa waszych doświadczeń z tymi produktami. Miałyście z nimi do czynienia? Co polecacie na wypadanie włosów?