Soniczna szczoteczka do zębów (vs elektryczna)

Niniejszy artykuł pod tytułem Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Podkład Revlon Colorstay – kolory, opinie, gdzie kupić należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Soniczna szczoteczka do zębów to szczoteczka, która łączy w sobie technologię sonicznych pulsacji i unikalną hybrydową główkę. Co jest lepsze w walce z kamieniem nazębnym, szczoteczka soniczna czy elektryczna? Oczywiście postanowiłam to sprawdzić i podzielić się z Wami opinią!

Soniczna szczoteczka do zębów – nowa technologia w służbie higieny uzębienia

Soniczne szczoteczki do zębów to alternatywa dla zwykłych szczoteczek i szczoteczek elektrycznych. Są one dedykowane osobom, które mają delikatnie dziąsła, ponieważ są wystarczająco skuteczne w walce z kamieniem nazębnym, a jednocześnie bardzo delikatne dla dziąseł.

Szczoteczka do zębów soniczna działa w oparciu o technologię, która wykorzystuje fale dźwiękowe do czyszczenia zębów. Włosie Issa Foreo się nie obraca, a drga. Dzięki temu soniczna szczoteczka czyści zęby, ale i też nie uszkadza dziąseł tak jak szczoteczki elektryczne.

Soniczna szczoteczka – co o swoim produkcie mówi Foreo?

Szwedzka marka Foreo bardzo rzeczowo opisuje swój produkt. Producent oferuje swoim klientom soniczną szczoteczkę do zębów, która:

 • generuje do 9 000 pulsacji na minutę i za pomocą tzw. mikrowymiatania usuwa kamień nazębny i skutecznie czyści zęby,
 • posiada polimerowe elastyczne włosie, które masuje dziąsła i ich nie podrażnia, nie rysuje także szkliwa,
 • została wykonana z ultra higienicznego, hipoalergicznego i bezpiecznego dla ciała medycznego silikonu, który jest odporny na gromadzenie się bakterii,
 • jest lekka i kompaktowa,
 • jest w 100% wodoodporna.

Ile kosztuje szczoteczka soniczna do zębów?

Soniczne szczoteczki do zębów nie są aż tak drogie, jakby się mogło wydawać. Model Foreo Issa możemy zakupić już za 199 złotych. W zestawie znajdziemy pokrowiec na szczoteczkę soniczną, ładowarkę USB, instrukcję obsługi oraz kartę potwierdzającą autentyczność produktu.

Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

Mycie zębów szczoteczką soniczną różni się nieco od tradycyjnej higieny jamy ustnej. Należy przytrzymać głowicę szczoteczki sonicznej nad zębem oraz przy jego powierzchniach bocznych i systematycznie ją przesuwać, zachowując stałe odstępy czasu. Niektóre ze szczoteczek do zębów, np. soniczna szczoteczka do zębów Phillips, posiadają specjalny timer, który wyłącza szczoteczkę po upływie 2 minut, by nie przekroczyć czasu szczotkowania. Timer przydaje się także wtedy, gdy szczoteczka włączy się przez pomyłkę w torbie.

Co jeszcze jest ważne? Jak myć zęby szczoteczką soniczną? Trzeba pamiętać o ładowaniu szczotki do zębów. W przypadku niektórych modeli jedno ładowanie wystarcza na tydzień, inne potrafią wytrzymać na akumulatorze nawet do 3 tygodni, więc można je spokojnie zabrać na dłuższy wyjazd, nawet pod namiot.

Szczoteczka soniczna – opinie internautów vs moja opinia

Mycie zębów szczoteczką soniczną ma wielu zwolenników w sieci. Ale też i wiele osób skarży się na wysoką awaryjność takiego sprzętu. Podobno szczoteczki padają po około roku użytkowania. Póki co nie wiem, czy to prawda, ponieważ aż tak długo jeszcze nie używałam Foreo Issa. Ale mam już pewne zdanie na temat tej szczotki do zębów. I chętnie się nim z Wami podzielę! Zaczniemy od zalet.

Foreo issa – zalety

Foreo Issa została wykonana z wysokiej jakości silikonu FDA, dzięki czemu faktycznie jest w 100% wodoodporna. Dość wygodnie się ją trzyma, dużym atutem jest także brak konieczności częstej wymiany końcówki oraz ceny końcówek przybliżone do szczoteczek elektrycznych.

Szczoteczka zapewnia pielęgnację jamy ustnej w 360°, pobudza także cyrkulację krwi w dziąsłach. Spokojnie można ją polecić nie tylko osobom o wrażliwych dziąsłach, ale i także tym, które mają np. implanty.

Kolejny atut Issa Foreo to design. Mi osobiście bardzo przypadł do gustu. Szczoteczka do zębów jest lekka i łatwo ją utrzymać w czystości. Co jeszcze?

Oto pozostałe zalety szczoteczki sonicznej do zębów:

 • zajmuje niewiele miejsca w łazience,
 • czas ładowania baterii wynosi ok. godziny,
 • posiada wbudowany timer i system memory – dzięki temu, co 30 sekund dostajemy sygnał, że należy zmienić stronę szczotkowania oraz możemy zapisać nasze ustawienia intensywności mycia zębów szczoteczką soniczną,
 • mycie zębów szczoteczką soniczną jest bardzo przyjemne,
 • specjalna wersja szczoteczki dla dzieci z funkcją Smile.

Issa szczoteczka – wady

Dobrze, było dużo zalet, a teraz trzeba wspomnieć o wadach. Oto i one:

 • mało wyraźne wibracje timera – czasem można przeoczyć zmianę pulsacji – mi się to zdarzyło kilka razy,
 • wrażenie, że zęby są nie do końca wyczyszczone – też tak macie?
 • cena – bądź co bądź taka szczoteczka + regularna wymiana końcówek to wydatek.

Szczoteczka soniczna czy elektryczna – którą wybrać?

Podsumowując, szczoteczka soniczna czy elektryczna – którą warto wybrać? Na to pytanie istnieje jedna prawidłowa odpowiedź i chyba ją już znacie. Soniczna szczotka do zębów daje wiele korzyści.

Dzięki niej możliwe jest:

 • skuteczne usuwanie płytki nazębnej, także z tych miejsc, które są niedostępne dla włosia szczoteczki,
 • skuteczne usuwanie przebarwień,
 • dokładne usuwanie płytki nazębnej,
 • dokładne oczyszczanie powierzchni języka,
 • ochrona szkliwa i dziąseł.

W pojedynku szczoteczka soniczna a elektryczna zdecydowanie wygrywa więc szczoteczka soniczna!

Elektryczne szczoteczki do zębów – opinie i zdania są podzielone!

Następnym razem, gdy zobaczycie elektryczną szczoteczkę do zębów w Rossmanie w dobrej cenie, warto przemyśleć, czy nie lepiej postawić na soniczną szczoteczkę silikonową. Według mnie to lepszy pomysł!

A Wy co sądzicie o tych modelach:

 • szczoteczka Foreo,
 • szczoteczka do zębów Philips,
 • szczoteczka soniczna Curaprox,
 • szczoteczki międzyzębowe Rossmann.

Miałyście do czynienia z tymi szczoteczkami? Tradycyjnie zachęcam do komentowania i dzielenia się przemyśleniami. Zapraszam także do odwiedzin innego wpisu, który ostatnio popełniłam, na temat zajadów: https://wenablog.pl/zajady-jak-czym-leczyc.